Балкан (Ботевград) се наложи над Академик Бултекс 99 (Пловдив) с 94:74 (29:16; 22:16; 22:15; 21:27), в двубой от XII кръг на Националната Баскетболна Лига.

Най-полезен за победителите беше Травис Даниелс, който се отличи с "дабъл-дабъл" - 23 точки и 10 борби.

Михайло Секулович добави 14 точки, а Станимир Маринов и Ивко Ивков завършиха с по 13 точки.

Джордан Семпъл приключи с двойни показатели за гостите - 19 точки и 12 борби, а Шакир Смит се отличи с 18 точки.

Лукойл Академик завърши годината с важна победа

Максим Корниенко впечатли с играта си за "студентите"

Баскетболистите на Балкан стартираха силно двубоя и бързо успяха да поведат със 7:0 чрез Секулович, Даниелс и Ивков.

Домакините не изпуснаха инициативата до края на първата част и след 10 минути игра преднината им вече бе двуцифрена - 29:16, като ситуацията на терена не се промени и през втория период, а почивката в този двубой дойде при още по-комфортен аванс за ботевградчани - 51:32.

Гостите от Пловдив се опитаха да се върнат в мача в началото на третата четвърт и след серия от 12:4 стопиха изоставането си до само 11 точки - 44:55, но веднага след това дойде отговорът на Балкан - серия от 18:3 и разликата премина границата от 20 точки - 73:47.

В заключителните десет минути на терена не се случи нищо интересно, като домакините намалиха оборотите и отстъпиха инициативата на пловдивските "студенти", но това не промени нищо и последния съдийски сигнал прозвуча при 94:74 в полза на Балкан (Ботевград).