Кливланд успя да дръпне с 2:0 в плейофната серия в НБА срещу Вашингтон след като спечели домакинството си със 116:86. "Кавалерите" не оставиха съмнение в превъзходството си през цялата среща и закономерно стигнаха до разгромния успех.

След 27:22 и 26:18 в първите две части, те се оттеглиха с 13 точки аванс на полувремето. В третата и последната четвъртина Кливланд бяха още по-убедителни - 33:23 и 30:23, с което стигнаха до крайната цел.

Звездата на победителите Леброн Джеймс бе над всички и завърши с 30 точки и 12 асистенции, а литовецът Зидрунас Илгаускас завърши с 16. За Вашингтон Карон Бътлър вкара 12 точки, съотборникът му Дешон Стивънсън добави също толкова, които бяха и най-резултатни за загубилите.