С кош 1,9 секунди преди края Коби Брайънт донесе победата на Лос Анджелис Лейкърс със 109:107 срещу гостуващия Торонто в мач от редовния сезон на първенството на Националната баскетболна асоциация.

Брайънт завърши с 32 точки, 14 от които в четвъртата част, а шампионите прекъснаха серията си от три поредни поражения. Андрю Байнъм завърши с 22 точки, а Пау Гасол добави 17 точки 9 борби за водача в класирането в Западната конференция. Крис Бош, който беше изравнил резултата с тройка 9,5 секунди преди финалната сирена, остана с 22 точки, а Торонто загуби за осми пореден път при гостуване на Лейкърс.

Андрю Богът наниза 25 точки и взе 17 борби при успеха на Милуоки над лидера в Атлантическата дивизия Бостън с 86:84. Реджон Рондо завърши с 20 точки за гостите, а Пол Пиърс пропусна да изравни резултата след неточен изстрел със сирената.

Дуейн Уейд реализира 27 точки, но Маями загуби гостуването си на Шарлът със 78:83. Най-полезен за домакините беше Стивън Джаксън със 17 точки, а Реймънд Фелтън добави 15 точки и 11 асистенции.

Дерон Уилямс завърши с 28 точки и рекордните си за сезона 17 асистенции за разгромната победа на Юта над домакина Чикаго със 132:108. Си Джей Майлс реализира 18 точки за гостите в четвъртата част и общо 26 в мача, негово най-добро постижения за кампанията. Юта нанесе своя удар в в края на третата четвърт, когато след серия от 13:1 поведе с 90:78. Звездата на домакините Дерик Роуз се отличи с 25 точки и 13 асистенции, а Чикаго допусна четвърто поредно поражение.

Луис Скола завърши с 23 точки и 10 борби, а Хюстън се наложи над домакина Вашингтон с 96:88. Кевин Мартин прибави 21 точки за успеха. Дантей Джоунс вкара 25 точки и помогна на Индиана да прекъсне серията си от четири поредни загуби след 107:96 над гостуващия Филаделфия. Брендън Ръш допринесе с 24 точки и 9 борби за победата. Дуайт Хауърд се отличи с 22 точки и 15 борби при успеха на лидера в Югоизточната дивизия Орландо над Лос Анджелис Клипърс със 113:87.