Бариеро оспорва червения картон на своя съотборник и получава също официално предупреждение.

ИЗГОНИХА СИНАНИ! Люксембург завърши срещата с човек по-малко, след като Данел Синани наруши правилата срещу Илиев и логично беше изгонен с втори жълт картон. Нервният нападател напусна терена, псувайки здраво, по който му видят очите.

84′
Снимка 595819

76′

Подобно на мача с Кипър, Карабельов влиза в игра и веднага получава жълт картон.

75′

КАКВО ПРАВИ ВУЦОВ? Четвърт час преди края кошмарна грешка на Светослав Вуцов можеше да доведе до инкасирането на гол. Стражът излезе да пресича подаване към Родригес, но така изчисти, че без малко отново да подари кълбото на №10. Добра работа при кризисната ситуация свърши Петко Христов.

74′

Пламен Гълъбов вече също е на терена. Валентин Антов излиза.

73′

Янис Карабельов ще се появи в игра, а извън терена вече е Филип Кръстев.

65′
Снимка 595799

63′

Марин Петков е време да се появи на терена вместо Димитър Велковски.

62′

Капитанът Кирил Десподов приключва мача, а ще бъде заменен от Никола Илиев.

60′

ГРЕДА! Селекцията на Младен Кръстаич оцеля след точно час футбол, когато появилият се като резерва Ивандро Борджес Санчес размени подаване с Бариеро, след което отправи мощен шут от границата на наказателното поле, срещнал страничната греда.

58′

Тимоте Рули ще замени Венсан Тил. Смяна за Люксембург.

Снимка 595800

58′

Ивандро Борджес Санчес се появява в игра за сметка на Курчи.

52′

БОНЕР! Още един напрегнат миг застигна "лъвовете" в 52-ата минута. Димитър Велковски забрави за включването на Бонерт и №4 остана сам срещу Вуцов. Халфът преодоля нашия вратар, но имаше малък ъгъл за стрелба и топката не посети българската мрежа.

48′

ОПАСНО! На полувремето в игра за Люксембург се включи и голямата им звезда Жерсон Родригес. Въпросният веднага създаде опасност в началните минути, като негов пробив завърши с пас към дузпата за непокрития Курчи. За радост Антон Недялков застана на пътя на топката и с тялото си отрази почти сигурния голов изстрел.

46′

На полувремето Матиас Олсен бива заменен от Жерсон Родригес.

46′

Илиан Илиев-младши ще се появи на терена за сметка на Спас Делев.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

Снимка 595797

45′

ПОЧИВКА!

44′

ДЕЛЕВ! Краят на полувремето откри нов отличен шанс за нашите момчета. Спас Делев хитро се бе позиционирал в свободното пространство между него и люксембургската отбрана. Последва и диагонален изстрел на нашия нападател, който обаче беше стопиран от отличната намеса на вражеския страж

43′

Валентин Антов получава осмия жълт картон в срещата.

40′
Снимка 595796

36′

КИРИЛОВ! И докато футболистите от Херцогството се гневяха за съдийското решение, Радослав Кирилов беше изведен зад гърба на отбраната. Останал сам срещу Шьон обаче, звездата на ФК ЦСКА 1948 не успя да го преодолее и единствено предизвика неговото отлично спасяване.

35′

ДОМАКИНИТЕ ПОИСКАХА ДУЗПА! Дискусионна ситуация настъпи в 35-ата минута, когато прекомерно амбицираните домакини се ядосаха на главния съдия заради това, че не отсъди дузпа в тяхна полза. Алесио Курчи падна в наказателното поле след контакт с Илия Груев, ала вместо наказателен удар, той видя жълтия цвят на картона.

32′

Петко Христов получава жълт картон, поредният такъв в мача...

30′
Снимка 595794

24′

Футболистите на Люксембург продължават да играят доста грубо, а следващият с картон е Венсан Тил.

23′

Синани също получава официално предупреждение.

Снимка 595795

22′

В 22-ата минута напрежение в наказателното поле на Люксембург се появи между Спас Делев и Синани. Съперниците си размениха здрави псувни, а след това бяха успокоени с жълти картони от литовския рефер.

19′

ОТМЕНИХА ГОЛ НА СПАС ДЕЛЕВ! България поведе в резултата след точно 19 минути в Люксембург, но Спас Делев дори нямаше и няколко секунди за радост. Голът на нашия №7 беше отменен заради игра с ръка на нападателя, след като кълбото първо рикошира в тялото на стража Шьон.

18′

Енес Махмутович получава жълт картон.

17′

МАХМУТОВИЧ! Централният бранител на ЦСКА - Енес Махмутович, можеше да накаже националния ни тим, след като се включи опасно при корнер за Великото Херцогство. Въпросният съумя да отправи изстрел с глава, който облиза външната част на българската мрежа.

15′
Снимка 595792

14′

"Трикольорите" можеха да се възползват от грешка при изнасянето на топката от страна на Люксембург в 14-ата минута. Груев моментално видя пролуката и пробва извеждащо подаване за Десподов. То обаче се оказа с идея по-дълго за нашия капитан и той не съумя да отправи завършващ удар.

8′

Олсен получава първия жълт картон в контролната среща.

Снимка 595790

2′

С оглед на трите ни поредни победи, "лъвовете" на Младен Кръстаич стартираха със сериозна доза самочувствие. Още във втората минута нашите момчета имаха отличната възможност да открият резултата. Кирил Десподов изпълни пряк свободен удар от нестандартна ситуация. Замисълът му обаче бе разгадан от Ралф Шьон, който се намеси качествено и изби в корнер.

1′

22. Софиан Икене 26. Матео Стаматов

Българският национален отбор ще премери сили с Люксембург в в последната си среща за 2022 година. Приятелската среща започва в 16:00 часа.

При евентуален успех "трикольорите" ще постигнат трета поредна победа на чужд терен и общо четвърта за тима. Предишните два триумфа като гост бяха над Северна Македония с 1:0 в Лига на нациите и с 2:0 над Кипър в контрола.

Кирил Десподов: Хората винаги ще имат негативни мисли, дори и да победим Германия

Крилото призова феновете за подкрепа

Очаква се Младен Кръстаич да направи леки промени спрямо контролната среща с Кипър в сряда, когато нашите спечелиха с голове на капитана Кирил Десподов и Спас Делев

.Това ще е последният мач за "лъвовете" преди старта на битките за Евро 2024 през март, когато приемаме Черна гора и гостуваме на Унгария.

Преди няколко дни Люксембург направи 2:2 у дома срещу Унгария в контрола. Херцогството разполага с доста интересен млад отбор, който е съставен от футболисти на Борусия Мьонхенгладбах, Майнц, Кьолн, Унион Сен Жилоа, Ал-Вахда, Норич и др.

Младен Кръстаич: Не търся оправдания с умората, ще дадем всичко от себе си