Българският национален отбор по футбол завърши 0:0 при гостуването си на Люксембург в контролна среща. Селекцията на Младен Кръстаич продължи серията си без загуба под ръководството на сръбския специалист. Двата тима си размениха по едно полувреме в неделния следобед. Първото беше изцяло за нашите момчета, които пропиляха изгодни положения чрез Десподов, Кирилов и Делев. Гол на последния дори беше отменен поради игра с ръка.

След паузата Люксембург доминираше тотално, а веднъж дори и страничната греда беше верен съюзник на Светослав Вуцов.

Контролата ще се запомни и с излишните нерви на терена, като реферът от Литва вдигна цели 12 жълти и един червен картон. Изгонването беше за нападателя на Херцогството Синани в 85-ата.

Снимка 595811

Източник: startphoto.bg

С оглед на трите ни поредни победи, "лъвовете" на Младен Кръстаич стартираха със сериозна доза самочувствие. Още във втората минута нашите момчета имаха отличната възможност да открият резултата. Кирил Десподов изпълни пряк свободен удар от нестандартна ситуация. Замисълът му обаче бе разгадан от Ралф Шьон, който се намеси качествено и изби в корнер.

"Трикольорите" можеха да се възползват от грешка при изнасянето на топката от страна на Люксембург в 14-ата минута. Груев моментално видя пролуката и пробва извеждащо подаване за Десподов. То обаче се оказа с идея по-дълго за нашия капитан и той не съумя да отправи завършващ удар.

Люксембург - България 0:0 (Развой на срещата по минути)

Здраво блъскане и нулево реми

Централният бранител на ЦСКА - Енес Махмутович, можеше да накаже националния ни тим, след като се включи опасно при корнер за Великото Херцогство. Въпросният съумя да отправи изстрел с глава, който облиза външната част на българската мрежа.

Снимка 595819

България поведе в резултата след точно 19 минути в Люксембург, но Спас Делев дори нямаше и няколко секунди за радост. Голът на нашия №7 беше отменен заради игра с ръка на нападателя, след като кълбото първо рикошира в тялото на стража Шьон.

В 22-ата минута напрежение в наказателното поле на Люксембург се появи между Спас Делев и Синани. Съперниците си размениха здрави псувни, а след това бяха успокоени с жълти картони от литовския рефер.

Дискусионна ситуация настъпи в 35-ата минута, когато прекомерно амбицираните домакини се ядосаха на главния съдия заради това, че не отсъди дузпа в тяхна полза. Алесио Курчи падна в наказателното поле след контакт с Илия Груев, ала вместо наказателен удар, той видя жълтия цвят на картона.

И докато футболистите от Херцогството се гневяха за съдийското решение, Радослав Кирилов беше изведен зад гърба на отбраната. Останал сам срещу Шьон обаче, звездата на ФК ЦСКА 1948 не успя да го преодолее и единствено предизвика неговото отлично спасяване.

Снимка 595815

Краят на полувремето откри нов отличен шанс за нашите момчета. Спас Делев хитро се бе позиционирал в свободното пространство между него и люксембургската отбрана. Последва и диагонален изстрел на нашия нападател, който обаче беше стопиран от отличната намеса на вражеския страж.

На полувремето в игра за Люксембург се включи и голямата им звезда Жерсон Родригес. Въпросният веднага създаде опасност в началните минути, като негов пробив завърши с пас към дузпата за непокрития Курчи. За радост Антон Недялков застана на пътя на топката и с тялото си отрази почти сигурния голов изстрел.

Още един напрегнат миг застигна "лъвовете" в 52-ата минута. Димитър Велковски забрави за включването на Бонерт и №4 остана сам срещу Вуцов. Халфът преодоля нашия вратар, но имаше малък ъгъл за стрелба и топката не посети българската мрежа.

Снимка 595812

Селекцията на Младен Кръстаич оцеля след точно час футбол, когато появилият се като резерва Ивандро Борджес Санчес размени подаване с Бариеро, след което отправи мощен шут от границата на наказателното поле, срещнал страничната греда.

Четвърт час преди края кошмарна грешка на Светослав Вуцов можеше да доведе до инкасирането на гол. Стражът излезе да пресича подаване към Родригес, но така изчисти, че без малко отново да подари кълбото на №10. Добра работа при кризисната ситуация свърши Петко Христов.

До края нови опасности пред двамата вратари така и не се осъществиха, а качеството на футбола се намали и заради солидно изсипалото се количество дъжд.