България победи Финландия с 2:1 в контролна среща, която се игра на националния стадион „Васил Левски” пред близо 10 000 зрители. Гостите поведоха след точно изпълнена дузпа от страна на Яри Литманен, а нашите обърнаха след попадения на Здравко Лазаров и дебютанта Станислав Генчев в даденото продължение от съдията. Пламен Марков не използва единствено младока от Черно море Александър Александров, който се оплакваше от контузия през седмицата.
В началото на първото полувреме нашите започнаха по-добре. Още в 1-ата минута Митко Бербатов можеше да се възползва от грешка на защитата на съперника, но падна в наказателното поле, след което съдията даде знак играта да продължи. Три минути по-късно Микаел Форсел овладя топката през наказателното поле на Иванков, но Тунчев бе по-добре пласиран и блокира удара му. Последва нова атака на гостите, но отново защитникът на ЦСКА бе на мястото си и предотврати опасността пред Митко Иванков. В 10-ата минута националите ни създадоха първата по-сериозна опасност, след като Мишо Венков центрира отляво в наказателното поле, но Благо Георгиев с глава прати топката над вратата.
В 18-ата минута Мишо Венков не бе на мястото си отляво, играч на гостите центрира без проблем в наказателното поле към Йохансон, но той извърши нарушение срещу Тунчев и атаката пропадна. Натискът на гостите продължи, а защитата ни все по-трудно спираше нападателя на шведския Малмьо Джонатан Йохансон. В 21-ата минута Живко Миланов и Тунчев станаха за смях, след като не успяха да спрат именно Йохансон, защитникът на Левски го натисна във въздуха, а след това и го дръпна за фланелката.
Съдията веднага посочи бялата точка, а звездата на Финландия Яри Литманен откри резултата в полза на гостите. След попадението българите отново не показаха нищо интересно, а финландците продължиха да играят далеч по-освободено. В 25-ата минута Йохансон центрира отдясно успоредно на голлинията на Иванков към Форсел, но Томашич изчисти в корнер. В 38-ата минута Марто Петров центрира опасно отляво към далечната греда, но след удар на Митко Бербатов с глава вратарят на Финландия Енкелман улови.
През второто полувреме нашите се разиграха и логично обърнаха резултата. На полувремето Гошо Петков влезе на мястото на Иванков, а Лазаров смени представилия се трагично през първата част Живко Миланов. В 49-ата минута Благо Георгиев изведе по чудесен начин почти от центъра на терена Здравко Ларазов сам срещу вратаря на финландците, който бе излязъл напред. Футболистът на Шинник напредна и прехвърли стража на гостите за 1:1. Веднага след гола гостите имаха шанс отново да поведат в резултата, но Форсел не успя да преодолее от малък ъгъл Гошо Петков, след като се освободи от няколко защитници на „лъвовете”.
В 59-ата минута Мартин Петров подаде хубаво на Стилиян в наказателното поле малко вдясно, но Стенли с плътен удар прати топката от външната страна на вратата. Минута по-късно Марто напомни за себе си, напредна по лявото крило, влезе в наказателното поле, но със зверски шут прати топката над вратата на Енкелман. В 66-ата минута удар на Здравко Лазаров излезе в аут.
До края на мача Пламен Марков направи няколко смени като в игра се появиха дебютантите Какалов, Станислав Генчев и Георги Сърмов. В даденото от съдията четириминутно продължение след изпълнение на корнер Тунчев блестящо финтира хвърлилия се в краката му вратар, върна на Станислав генчев на точката за изпълнение на дузпа и халфът на Литекс вкара за победното 271 в наша полза.
0:1 Яри Литманен (22-дузпа), 1:1 Здравко Лазаров (49), 2:1 Станислав Генчев (90)
БЪЛГАРИЯ: 27.Димитър Иванков (46-1.Георги Петков), 16.Живко Миланов (46-11.Здравко Лазаров), 3.Александър Тунчев, 4.Игор Томашич, 2.Михаил Венков (56-5.Валентин Илиев) 19.Стилиян Петров, 6.Станислав Ангелов, 15.Благой Георгиев (65-14.Станислав Генчев), 7.Велизар Димитров, 17.Мартин Петров (75-20.Георги Какалов), 9.Димитър Бербатов (84-18.Георги Сърмов)
ФИНЛАНДИЯ: Енкелман, Лампи, Куивасто, Пасоя, Калио, Колка, Тайнио, Еременко, Йохансон, Форсел, Литманен
Ст. "Васил Левски" - 10 000 зрители
Съдия: Александро Тудор (Румъния)
Жълт картон: Калио (Финландия)
След победата:
- Играем контрола с Босна и Херцеговина
- Боби Михайлов: Някои се разхождаха по терена
- Марков: Недоволен съм от лидерите
- Бербатов: Ако бях зрител, и аз нямаше да гледам мача
- Станислав Генчев: Важно е, че играх
- Само с добра игра ще върнем феновете, каза Електричката
- Велизар: Пламен Марков каза, че не е доволен от играта ни
- Благо Георгиев: Не се получи играта, която искахме
- Вальо Илиев: Чувствам се отлично в Терек
- Треньорът на Финландия съжалява за загубата
*1912*
на 26.03.2008 в 17:18:38 #163ВанкоЦска101
на 26.03.2008 в 17:18:29 #162Trаbzonspor 1967 Регистриран на: 07.07.2007, 19:30 Пуснато на: 26.03.2008, 19:16 Хахаха, това положение на Стилян, даже Фелацио щеше да го вкара. ========================================== ми на тебе всички турски траверси ти го вкарват! Пък остава и фелацио да не ти го вкара!
Рошко
на 26.03.2008 в 17:18:28 #161ЕЕЕ Мартинееееее!
Vladko99
на 26.03.2008 в 17:17:45 #160Електричката е страшен
))
абе оня миланов да се стяга....а като се върне Божинката и Рангелов и ставаме машини
dimi3
на 26.03.2008 в 17:17:39 #159засада, засада ... няма смисъл да се абим
razor
на 26.03.2008 в 17:17:28 #158И отново не можело от тая камера да се види дали има засада.... ми сложете камери като хората ве идиоти....мач давате,......не театър....
ВанкоЦска101
на 26.03.2008 в 17:17:14 #157щяхме да ги обърнем
KeyStone
на 26.03.2008 в 17:17:06 #156Браво на Благо и Здравко Лазаров...Много добра игра...
dimi3
на 26.03.2008 в 17:16:33 #155Ей Здравко се раздава яко
Рошко
на 26.03.2008 в 17:16:13 #154Електричката ги разсипа! Браво!!!
ВанкоЦска101
на 26.03.2008 в 17:14:58 #153Trаbzonspor 1967 Регистриран на: 07.07.2007, 19:30 Пуснато на: 26.03.2008, 19:13 Вижда се, че класата на един футболист отраснал в Турското първенство си личи. Браво на Електричката. А Ванко101 умре, але, але, але. ================================= вижда се на майкати дупката разпорена от БЪЛГАРСКИ КУРОВЕ! ИСТИНСКИЯТ ТУРЧИН Е МЪРТВИЯТ ТУРЧИН!
dimi3
на 26.03.2008 в 17:14:49 #152Rishelio
Е все пак е контрола, р-тата не е най-важното, но е добре да поиграят малко по-добре от първото полувреме 
Acho1912
на 26.03.2008 в 17:14:24 #151Тоя траверс Велизар, кой му е казал, че е футболист?
KeyStone
на 26.03.2008 в 17:13:39 #150Е айде да сменя Велизар и Стилян и да пуска Какалов и Сърмов...
ВанкоЦска101
на 26.03.2008 в 17:12:39 #149как чакам шоуто КЮРДИСТАН-ТУРЦИЯ!
(да изтрием анадола от земята )
Vladko99
на 26.03.2008 в 17:12:33 #148копването????????? къде го видя това копване ??????? какво руско първнество, тои е играл 1-2 мача там....
dimi3
на 26.03.2008 в 17:11:23 #147Имаше ли засада при гола ? нещо ме засъмнява ...
*1912*
на 26.03.2008 в 17:11:18 #146Хахах, бях забравил колко са зле коментаторите по ТВ

ВанкоЦска101
на 26.03.2008 в 17:11:14 #145Trаbzonspor 1967 Регистриран на: 07.07.2007, 19:30 Пуснато на: 26.03.2008, 19:08 SS_Lazio А всички расисти като теб, два метра под земята. ================================ да живеят расистите да мрът азиатите!
Vladko99
на 26.03.2008 в 17:11:09 #144лееееееееле Венков слабак.... Крум, ако млъкне няма да сбърка!