Надеждите угаснаха! България завърши на второ място в група С, Дивизия 3 от турнира Лига на нациите.

"Лъвовете" изгубиха директната битка с Норвегия, след като тази вечер направиха 1:1 при домакинството си на Словения, а пък скандинавците с лекота взеха своята визита на Кипър с 2:0. По този начин "трикольорите" пропуснаха една от възможностите си за директно класиране на Евро 2020, а също така и за изкачване в по-горен ешелон на новосформираня от УЕФА турнир.

България - Словения 1:1 (Развой на срещата по минути)

Приключихме турнира Лига на нациите с второ място в група С, Дивизия 3

Тази вечер четата на Хубчев изигра нов добър мач, но за жалост не успя да достигне до важните три точки. Сънародниците ни заслужено поведоха в резултата в 68-ата минута, когато резервата Галин Иванов се възползва от великолепна асистенция на Страхил Попов. Нуждаещи се от изразителна победа, "лъвовете" забравиха за дефанзивните си функции и бяха наказани от Зайц малко по-късно.

Снимка 390380

До края и двата съперника можеха да се поздравят с победата, но вратарите Белец и Петков блеснаха с перфектни намеси.

Така момчетата ни завършиха на второто място в своята група, имайки две точки пасив от победителя Норвегия. През месец март пък започва новото приключение за държавния ни тим, което е участие в квалификациите за юбилейното Евро 2020. Там България ще бъде поставена в трета урна при жребия.

Петър Хубчев: Не съжалявам за нищо!

"Искаме да изградим колектив, но не само на приказки"

Двубоят започна с по-дълготрайно владеене на топката от страна на словенците. Нашите бяха близо до грешка още във втората минута, когато върната топка от тъч без малко не изведе Скубич сам срещу българския вратар. Георги Петков обаче внимаваше и се хвърли на решителен шпагат.

Снимка 390388

Малко по-късно, лека суматоха пред наказателното ни поле се създаде, след като Нейц Скубич направи добър пробив по крилото. Последва хитро подаване за Миха Зайц, стрелял моментално от границата на пеналтерията. Ударът му за радост беше прекалено слаб и стигна едва до краката на Николай Бодуров.

"Лъвовете" ни дадоха първи знак за сериозните си амбиции в този мач с настъпването на осмата минута. Страхил Попов се включи от втора позиция и пробва шут от средна дистанция, който макар и с трудност, беше спасен от Вид Белец.

Ивелин Попов: Липсва ни нападател от класата на Бербатов

Попето: Липсва ни нападател от класата на Бербатов

"Трябваше да вземем мача с Кипър, но..."

Нещата за българския тим можеха да се влошат доста, ако късметът не ни бе покрил в 11-ата минута. Роман Безяк се бе озовал на фланга, откъдето отправи успоредно подаване за измъкналия се от нашите защитници Вербич. Звездата на ФК Копенхаген засече коженото кълбо, ала над горната греда на Петков.

Снимка 390387

Българският отговор не закъсня! Още в следващата родна атака, Васил Божиков добре обърна развоя на акцията, подавайки по крилото за Недялков. Той веднага комбинира със Станислав Костов, който подобно на съперника си Вербич отпреди малко, насочи своя изстрел извън очертанията на вратата.

Публиката на "Васил Левски" видя още един хубав момент от Станислав Костов в 33-ата минута. Нападателят с №17 се пребори за топката със словенски бранител, след което напредна и отправи удар от границата на полето. Мерникът му обаче бе с една идея по-неточен и всичко завърши с аут.

До края нашите осъществиха впечатляващ териториален натиск, но до ново интересно положение пред Белец така и не се стигна.

Снимка 390393

След паузата предимството на България продължи да бъде. Ивелин Попов бе задължен да отбележи в 49-ата, след като се оказа непокрит на дузпата. Насочването му с глава обаче намери ръкавиците на словенския вратар.

Гошо Петков: Футболист на годината? Готов съм за тази награда

"Ако ме повикат, ще пазя и в европейските квалификации"

Опасна словенска атака доведе до дрязга между Георги Костадинов и колегите му в защита, след като Иличич беше оставен непокрит, но отново не се възползва от добрия си коридор за стрелба.

Голямата радост превзе трибуните на "Васил Левски" в 68-ата минута, когато "трикольорите" ни заслужено поведоха в резултата. Всичко започна от Васил Божиков, който отправи нов перфектен пас по диагонал за Страхил Попов. Бранителят на Касъмпаша не изгуби излишно време и светкавично продължи с центриране за непокрития Галин Иванов. Появилият се като резерва футболист изигра ситуацията майсторски и с плонж матира Вид Белец за 1:0!

Снимка 390401

С оглед развоя на срещата в Кипър, където Норвегия водеше убедително, нашите се нуждаеха от още две попадения и масирано тръгнаха в атака. За жалост, това бе използвано от словенския тим, който бързо възстанови паритета в 74-ата минута. Зайц бе забравен от бранителите ни, което му предостави цялото време на света, за да насочи неспасяемо в мрежата на Гошо Петков.

Божиков: Изиграхме добри мачове, но разочарованието го има

"Просто трябваше да победим Кипър"

Заветните акорди на този двубой можеха да завършат с победен гол и за двата тима. Първата възможност се откри пред нашите момчета, които на три пъти пробваха да пробият Белец. Костадинов, Иванов и Попов обаче така и не промушиха коженото кълбо под плонжа на словенския великан. Всичко това пък сложи началото за бърза контра на съперника, като Роман Безяк остана сам срещу Гошо Петков. Опитният страж запази самообладание и с перфектна намеса сломи бившия нападател на Лудогорец.