Турнир: Лига на нациите Стадион: Зрители: 5678
90′

КРАЙ НА МАЧА!

България и Словения завършиха наравно 1:1 в турнира Лига на нациите

Жалко! България не спечели групата си в Лига на нациите, "лъвовете" завършиха 1:1 със Словения

Точката не ни помогна да изместим Норвегия от лидерската позиция в крайното класиране

89′

КАКЪВ ФИНАЛ НА СРЕЩАТА! Заветните акорди на този двубой можеха да завършат с победен гол и за двата тима. Първата възможност се откри пред нашите момчета, които на три пъти пробваха да пробият Белец. Костадинов, Иванов и Попов обаче така и не промушиха коженото кълбо под плонжа на словенския великан. Всичко това пък сложи началото за бърза контра на съперника, като Роман Безяк остана сам срещу Гошо Петков. Опитният страж запази самообладание и с перфектна намеса сломи бившия нападател на Лудогорец.

Снимка 390388

86′

Последна смяна за Словения. Щулац ще замени Зайц!

74′

ГОЛ ЗА СЛОВЕНИЯ!! 1:1!! ЗАЙЦ БЕЛЕЖИ! С оглед развоя на срещата в Кипър, където Норвегия водеше убедително, нашите се нуждаеха от още две попадения и масирано тръгнаха в атака. За жалост, това бе използвано от словенския тим, който бързо възстанови паритета в 74-ата минута. Зайц бе забравен от бранителите ни, което му предостави цялото време на света, за да насочи неспасяемо в мрежата на Гошо Петков.

72′

Петър Хубчев осъществява последната си смяна в мача. Петър Занев ще замени Спас Делев.

Снимка 390379

70′

Страхил Попов получава жълт картон.

68′

ГОООЛ ЗА БЪЛГАРИЯ!!! ГАЛИН ИВАНОВ!! 1:0!! Голямата радост превзе трибуните на "Васил Левски" в 68-ата минута, когато "трикольорите" ни заслужено поведоха в резултата. Всичко започна от Васил Божиков, който отправи нов перфектен пас по диагонал за Страхил Попов. Бранителят на Касъмпаша не изгуби излишно време и светкавично продължи с центриране за непокрития Галин Иванов. Появилият се като резерва футболист изигра ситуацията майсторски и с плонж матира Вид Белец за 1:0!

64′

Николай Димитров приключи участието си в този мач. Вместо него на терена се появява Галин Иванов.

62′

Опасна словенска атака доведе до дрязга между Георги Костадинов и колегите му в защита, след като Иличич беше оставен непокрит, но отново не се възползва от добрия си коридор за стрелба.

59′

Промяна и в българския тим. Радослав Василев ще замени действащия като централен нападател до този момент Станислав Костов.

Снимка 390387

57′

Смяна в лагера на Словения. Дервишевич напуска игра, а вместо него ще видим Яка Бьол.

Снимка 390383

56′

Първи жълт картон в мача. Получава го бившият играч на Лудогорец - Роман Безяк.

49′

ПОПОВ! След паузата предимството на България продължи да бъде очевадно на националния стадион. Ивелин Попов бе задължен да отбележи, след като се оказа непокрит на дузпата. Насочването му с глава обаче намери ръкавиците на словенския вратар.

48′

МНОГО ЛОША НОВИНА! Норвегия отбелязва втори гол на Кипър!

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

40′

Йосип Иличич демонстрира сериозната си класа, след като проби през трима наши бранители. В този момент на решителен шпагат се хвърли Васил Божиков, който стопира евентуалната опасност пред вратата на Георги Петков.

35′

Неприятна новина от Никозия, Норвегия повежда при гостуването си на Кипър. Бележи Камара!

33′

КОСТОВ!! Публиката на "Васил Левски" видя още един хубав момент от Станислав Костов в 33-ата минута. Нападателят с №17 се пребори за топката със словенски бранител, след което напредна и отправи удар от границата на полето. Мерникът му обаче бе с една идея по-неточен и всичко завърши с аут.

Снимка 390393

30′

В 30-ата минута отбраната на "лъвовете" бе поставена под напрежение, след като Амир Дервишевич центрира остро от пряк свободен удар. Острата топката обаче не бе отклонена, от който и да е в пеналтерията, и излезе необезпокоявано в аут.

24′

Добро центриране на Страхил Попов затрудни доста Вид Белец, който за миг изглеждаше, че е увиснал. В крайна сметка бившият страж на Интер съумя да боксира балонната топка.

20′
Министърът на младежта и спорта - Красен Кралев гледа важния мач в компанията на президента на БФС - Борислав Михайлов.

14′

КОСТОВ!! Българският отговор не закъсня! Още в следващата родна атака, Васил Божиков добре обърна развоя на акцията, подавайки по крилото за Недялков. Той веднага комбинира със Станислав Костов, който подобно на съперника си Вербич отпреди малко, насочи своя изстрел извън очертанията на вратата.

Снимка 390389

11′

ВЕРБИЧ! Нещата за българския тим можеха да се влошат доста, ако късметът не ни бе покрил в 11-ата минута. Роман Безяк се бе озовал на фланга, откъдето отправи успоредно подаване за измъкналия се от нашите защитници Вербич. Звездата на ФК Копенхаген засече коженото кълбо, ала над горната греда на Петков.

8′

"Лъвовете" ни дадоха първи знак за сериозните си амбиции в този мач с настъпването на осмата минута. Страхил Попов се включи от втора позиция и пробва шут от средна дистанция, който макар и с трудност, беше спасен от Вид Белец.

Снимка 390394

6′

Малко по-късно, лека суматоха пред наказателното ни поле се създаде, след като Нейц Скубич направи добър пробив по крилото. Последва хитро подаване за Миха Зайц, стрелял моментално от границата на пеналтерията. Ударът му за радост беше прекалено слаб и стигна едва до краката на Николай Бодуров.

2′

Двубоят започна с по-дълготрайно владеене на топката от страна на словенците. Нашите бяха близо до грешка още във втората минута, когато върната топка от тъч без малко не изведе Скубич сам срещу българския вратар. Георги Петков обаче внимаваше и се хвърли на решителен шпагат.

1′

21. Камен Хаджиев

Настъпи решителният миг за националния ни отбор по футбол. Селекцията на Петър Хубчев ще направи финална атака към първото място в групата си в Лига на нациите. За тази цел, тази вечер трябва задължително да победим Словения и същевременно да очакваме Кипър да вземе нещо от големите ни конкуренти в група С, Двизия 3 - Норвегия.

Звезда на Словения пред мача с България: Всеки съперник е преодолим за нас

"Играем за победа"

Активът и показателите ни с "викингите" са равни. Затова, ако те спечелят, то ние ще трябва да бием с гол повече от тях.

От доста време насам тимът ни не е играл подобен двубой на "Васил Левски". Мач, който да позволява продължаване напред. Ако финишираме първи в групата, то ще се класираме за финалната фаза с победителите от другите три групи в дивизията ни. Първият след това получава виза за Европейското първенство през 2020 година.

анкета

Как ще завърши срещата между България и Словения в Лигата на нациите?

С убедителна победа за Словения 6.3%

С минимална победа за Словения 6.9%

Без победител 11.8%

С категорична победа за България 35.9%

С минимална победа за България 37.3%

Не мога да преценя 1.8%

Освен футболен престиж, спечелването на група С ще ни донесе и сериозна финансова награда от 2,2 млн. лева. Нека не забравяме, че автоматично ще получим промоция и за Дивизия 2, където има далеч по-качествени национални гарнитури.

Селекционерът на Словения: Българите имат качество, за да спечелят групата

Вижте какво заяви Игор Бенедейчич.

Петър Хубчев е с ограничени опции относно избора си на титулярен състав. Припомняме, че с контузии са Пламен Илиев, Иван Горанов и Кирил Десподов. Заради натрупани жълти картони пък наказан е Тодор Неделев. Промените в тима най-вероятно ще бъдат в атака, където с титулярно място може да бъдат възнаградени включилите се силно срещу Кипър - Спас Делев, Николай Димитров и Станислав Костов.

След загубата от България, в лагера на Словения настъпиха турбулентни времена, които доведоха и до назначаването на временен специалист в лицето на Игор Бенедейчич. Въпросният принципно води словенския държавен тим до 17 години, като само победа над "лъвовете" ни ще увеличи неговите шансове за постоянно назначение.

Петър Хубчев: Не може да се оправдаваме с напрежението

"Трябва да победим Словения", заяви селекционерът

Гостите също имат своите проблеми, от състава отпаднаха вратарят Аляж Ивачич и нападателят Андраж Шпорар. В последния момент стана ясно, че няма да се разчита и на младия Домен Църнигой. Голямата словенска опасност пък ще идва от звездата на Аталанта - плеймейкъра Йосип Иличич.

Главен съдия на мача е Хюсеин Гючек от Турция, който вече е ръководил победа на националния ни тим - срещу Саудитска Арабия в контрола. Негови помощници ще бъдат Мустафа Ейсой и Кемал Йълмаз. Допълнителни асистент арбитри са Мете Калкаван и Суат Арсланбога.

Ивелин Попов: Останаха ни сили да се справим със Словения

Попето отсече: Останаха ни сили да се справим със Словения

"Кипър може да изненада Норвегия", капитанът на "лъвовете"