Турнир: Европейски първенства Стадион: Зрители:
90+5′

Последен съдийски сигнал.

Победа за България!

България победи Чехия с 1:0 в последния мач на Ивелин Попов

Край на негативната серия: Победа за България в официалния дебют на Дерменджиев и последния мач на Попето

Минимален успех за "лъвовете" на националния стадион

90+3′

Официално предупреждение за Янкто.

88′

Александър Цветков се появява на терена на мястото на Малинов.

81′

Изстрел на Дарида от границата на наказателното поле!

Добра намеса на Георгиев.

80′

Долежал сменя Ондрашек.

72′

Неделев сменя Вандерсон.

71′

Хушбауер сменя Крал.

69′

Краев заменя Десподов.

67′

Засада на Марселиньо.

65′

Масопуст сменя Шевчик.

64′

Жълт картон за Кудела.

63′

Костадинов стреля!

Топката преминава далеч над вратата.

Пасът беше на Ивелин Попов.

62′

Контраатака за България.

Вандерсон се опитва да комбинира с някой от съотборниците си.

Попето стига до топката.

Печели корнер.

58′

Гостите отговарят с два поредни ъглови удара.

Нищо запомнящо се след тях.

Дарида праща топката далеч над вратата на Георгиев.

56′

ГООООООООООООООООООООООООООЛ!!!

1:0!

Попадение на Божиков!

Снимка 453209

Центриране от статично положение на Десподов.

Божиков играе перфектно с глава и открива резултата!

Гостите не претендират за засада, а и на първо време не се виждаше да е налична такава.

55′

Янкто опитва изстрел от неудобна позиция.

Топката лети над вратата.

Премина през трима бранители на съперника Янкто, но не порази целта.

51′

Опасно центриране на Дарида.

То се превърна в несъзнателен опит за изстрел.

Георгиев обаче бе покрил добре ъгъла си.

50′

Първи жълт картон в мача.

Получава го Костадинов.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме стартира с домакински натиск, като "лъвовете" изглеждаха твърдо решени да открият резултата.

Акциите за тима ни бяха провеждани предимно по левия фланг, но така и не постигаха някакъв ефект.

Гостите отговаряха с бързи контрадействия, като последна преграда за тях се явяваха Теризев и Божиков.

На два пъти Ивелин Попов бе извеждан по чудесен начин, но оставаше в положение на засада. При третия подобен случай той остави топката за включващия се на скорост Десподов, чийто пас към капитана обаче не беше добър.

Дарида и Ондрашек изпробваха късмета си с далечни изстрели в средата на полувремето, но също не постигаха очаквания ефект с тези свои действия.

Фауловете срещу вратаря Георгиев пък не бяха рядкост, като в два случая Ондрашек изглеждаше прекалено настоятелен и действаше непозволено срещу стража на съперника.

С мисъл за добри, солидни намеси в защита и подсигуряване на последната линия от играта ни, "трикольорите" се прибраха в собствената си половина и изчакаха края на първото полувреме.

45′

Почивка.

42′

Две поредни центрирания в полето на Георгиев.

Също толкова са и нарушенията срещу българския вратар.

Чешките атакуващи футболисти не пестят усилия.

37′

Сучек стреля силно от далечна дистанция!

Георгиев избива топката в корнер.

Изпълнението е добро и Челустка остава на сантиметри от целта.

Все така без попадения в двете врати.

Остават 8 минути до почивката.

31′

Ивелин Попов излиза в добра позиция за стрелба!

Шутира!

Топката е в ръцете на Коларж.

Вандерсон очакваше подаване, но капитанът избра опцията сам да обстрелва вратата на съперника.

29′

Засада на Янкто.

26′

Засада на Ивелин Попов.

25′

Вандерсон изглежда изолиран от играта.

Не са много подаванията към 9-ката в националния ни отбор.

Снимка 453186

24′

Многоходова атака за гостите.

Янкто греши в последния момент.

Завършващото му подаване не е точно.

20′

Попето определено има желание да завърши пътя си в националния отбор с попадение.

Непрекъснато иска топката в предни позиции.

Снимка 453193

18′

Ивелин Попов играе мач №90 за България, след което се оттегля от националния отбор.

Нападателят дебютира преди 12 години в контрола срещу Уелс, когато го пусна тогавашният селекционер Димитър Пенев.

Снимка 453188

15′

Посланието е ясно, макар и малко закъсняло, с оглед всичко случило се.

Снимка 453183

Източник: БГНЕС

10′

"Сърце, душа, за България!" от 300 деца на Националния стадион "Васил Левски".

Тяхното присъствие е позволено от УЕФА, въпреки наказанието за страната ни.

9′

Изстрел на Ондрашек!

Георгиев спасява.

Рикошет в тялото на бранител забави движението на топката и помогна на българския страж.

8′

Първа възможност за България!

Пас в дълбочина към Ивелин Попов.

Той е в засада и оставя кълбото за включващия се на скорост Десподов.

Подаването на състезателя на Щурм обаче не е успешно.

7′

Разбъркване в полето на Георгиев.

Божиков не успява да играе добре с топката.

Грешка на Занев позволи на Дарида да му отнеме топката, след което да я прати отново в пеналта.

Нищо опасно за гостите.

5′

Божиков се включва дълбоко в половината на съперника.

Успява да спре контраатаката на Чехия в зародиш.

Кълбото все пак е пратено за Янкто, далеч в полето на домакините.

Не се стига до опасност пред Георгиев.

4′

Гостите на "Васил Левски" все още не могат да преминат в половината на България.

Акциите за тима ни са предимно по левия фланг на атаката.

2′

Отборът ни организира продължителна първа атака в половината на съперника си.

Топката е изнесена в предни позиции от снажните бранители на Чехия.

1′

Цветков

Националният отбор по футбол на България ще изиграе последната си среща от груповата фаза на квалификациите за Евро 2020.

На Националния стадион "Васил Левски" "лъвовете" се изправят срещу Чехия в заключителния си двубой от Група "А" на този етап от надпреварата.

На този ден, точно преди 26 години, на "Парк де Пренс" Емил Костадинов наказа Франция и класира националите на Световното първенство в САЩ. Сега обаче ситуацията е доста по-различна.

От небето до земята

И да искахме, нямаше как да бъде по-драматично

"Трикольорите" отдавна загубиха всякакви шансове за класиране на Евро 2020 през квалификациите. Още по-неприятното е, че срещата ще бъде пред празни трибуни заради наказанието за расизъм, което ни бе наложено след мача с Англия.

Златко Янков: Ние не вярвахме много в чудото на "Парк де Пренс", но хората в България мечтаеха за това

"Най-много ми хареса мачът срещу Аржентина през 1994-а"

България изпраща може би най-лошата година в историята си. Националният отбор не записа нито една победа през 2019г. Всъщност последният успех на "лъвовете" бе срещу Кипър в Лигата на нациите на 16 октомври 2018 година. В следващите 12 официални и приятелски срещи тимът ни не взе победа и записа 5 равенства и 7 загуби, включително и срамното 0:6 от Англия.

Националният ни отбор изравни антирекорд

Последната победа на "лъвовете" е от 13 октомври 2018 година

"Трикольорите" все още имат шанс да стигнат до Евро 2020 през плейофа в Лигата на нациите. Затова и днешният двубой не е никак маловажен.

Младежкият национален отбор и Славия завъртяха 3:3 в "Овча купел"

Вижте подробности

Новият селекционер Георги Дерменджиев обаче получи неприятна новина в дните преди мача. Капитанът на тима Ивелин Попов обяви, че официално слага край на кариерата си с националната фланелка. Днес за последен път той ще изведе съотборниците си.

Мачът с Чехия ще бъде последният за Ивелин Попов в националния отбор на България

Мачът с Чехия ще е последен за Попето в националния отбор

Попето разкри новината на пресконференцията преди последната ни квалификация за Евро 2020 - срещу Чехия

Чехия вече си осигури класиране на Евро 2020 и идва в София за протоколен мач. Съперникът едва ли ще скочи с всички сили в търсене на победата. Това дава шанс на нашите играчи да се хвърлят здраво и да потърсят успех за престиж и за самочувствие.

Освен това и Дерменджиев ще може отново да експериментира със състава и с тактиката.

Стефанов: На Европейското с този треньор и отбор нямаме никакви шансове

"Излишно нагнетява Лечков напрежение, не му прави чест"