Най-добрата българска бадминтонистка Петя Неделчева отпадна на 1/8-финалите на Световното първенство по бадминтон, което се провежда във френската столица Париж, предаде БГНЕС.

Неделчева не успя да се справи с поставената под номер четири в основната схема Тине Баун от Дания и загуби за 45 минути с 19:21, 21:23. В крайна сметка силната датчанка спечели мача си с първата ракета на България и продължава на четвъртфиналите на Мондиала.

Неделчева, която бе под номер 15 в основната схема, беше записала трудна победа в първия кръг срещу холандката Юдит Мюлендайкс с 14:21, 21:16, 21:10, а във втория кръг срази украинката Лариса Гриса в два гейма - 21:17, 21:13. Линда Зечири пък отпадна във втория кръг, след като вчера загуби от японката Ай Гото с 8:21, 10:21.