На шесто място в генералното класиране завърши екипажът на Боила Димитър Илиев/Янаки Янакиев (Мицубиши Лансър Ево 9) във втория кръг от европейския шампионат - рали "Турция".

Българите спечелиха последния супер специален етап, който се кара на пистата за Формула 1 край Истанбул, като победиха поляка Михал Соловов с 1,1 секунда, а тази етапна победа ги изкачи от 7-о на шесто място в крайното класиране. На финала авансът им пред седмия - Хамди Юнал е 0,1 секунда.

Победата спечели заводският пилот на ФИАТ Джандоменико Басо, който се състезава с новата кола на компанията - Пунто Супер 2000. Миналата година Басо победи и в най-голямото наше рали, също кръг от европейския шампионат - "България".

За Митко и Янаки това е втори старт в европейския шампионат тази година, но двамата не успяха да завършат в италианското рали "1000 мили" заради технически проблеми с автомобила.

Още един български екипаж финишира успешно в рали "Турция" - Петко Петков и Валентин Бонев (Пежо 306) стигнаха на финала на 18-о място в генералното класиране и на 5-о в клас N/3.