Селекционерът на Черна гора Зоран Филипович бе настроен повече от оптимистично след жребия за квалификациите за световното първенство в ЮАР през 2010 година. Както е известно, бившата югорепублика бе изтеглена в група 8, където са още отборите на България, Италия, Ейре, Грузия и Кипър.
"Паднахме се в интересна група, в която Италия обяснимо е най-големият фаворит. Останалите противници не са толкова силни, нито са кой знае какво. Затова мога да кажа, че съм доволен от жребия. Говорихме с треньора на Грузия Клаус Топмьолер и достигнахме до становището, че всеки може да победи всеки в нашата група", коментира Филипович.
Треньорът на "храбрите соколи" добави още, че се надява тимът му да покаже играта, която демонстрираше и в приятелските срещи на досега. Мачовете от група 8 ще бъдат първият квалификационен цикъл в историята за мъжкия национален отбор на Черна гора.
Президентът на най-младия футболен съюз в Европа Деян Савичевич пък класира България веднага след Италия.
"Дали искаме да си признаем или не - България има много добър отбор, въпреки че не се класира за финалите на Евро'08. Съперниците ни имат Бербатов, Мартин Петров, Божинов...
Ако гледаме големината на държавите, ние сме пълен аутсайдер. Ние обаче сме пределно амбицирани да се докажем и смятам, че трето място в групата ще бъде най-реално като старт за нас. Всичко останало ще бъде огромен успех", обяви Савичевич.
petko_voyvoda
на 26.11.2007 в 13:49:22 #7Абе това е съдия, бе, колега...
Varimathras
на 26.11.2007 в 13:26:19 #6ше ни олупат без проблем - и там и тук освен това - няма да се класираме и за световното
he-he-hetafe
на 26.11.2007 в 13:20:44 #5само 5-6 гола сме повече
TRL
на 26.11.2007 в 13:18:59 #4Заглавието трябва да бъде "Някой си от Черна гора каза.....
Blizzardofozz
на 26.11.2007 в 13:05:49 #3само не знам защо така нахасвате народа с тея заглавия хората си вдигат наионалното самочувствие много важно черна гора
Blizzardofozz
на 26.11.2007 в 13:03:35 #2стойко много греди уцели бате
мисля че 2.12 е добра дата за начало на лошата серия на цска
стойчо предполагам че ще излезе да се надиграва с левски и това ще е една много приятна грешка 
^River Plate^
на 26.11.2007 в 12:58:06 #1Стойко Сакалиев: Етествено, че ЦСКА ще бие Левски Стойко Сакалиев стана първият футболист у нас, който получи индивидуално отличие за изявите си в турнира за Купата на България. По инициатива на Професионалната футболна лига, в. Футбол и Пресклуб България състезателят на Локомотив Пловдив бе награден за изявите си в 1/16-финалите, когато "черно-белите" победиха с 1:0 ЦСКА след негова асистенция и гол на Мартин Камбуров. - Искам да благодаря на хората, които са гласували за мен. Радвам се, че съм първият футболист, спечелил тази награда. Надявам се тя да не ми е последна и пак да има добри отзиви за моята игра в Купата на България. Най-интересното е, че за два месеца в Локомотив Пловдив спечелих две награди - нещо, което не се беше случвало в моята кариера по време на престоите ми в ЦСКА и Нафтекс. Надявам се за в бъдеще да печеля още награди. Удари греда срещу ЦСКА в мача за Купата. Ако беше вкарал как щеше да се зарадваш на гола? Или може би щеше да се извиниш... - Няма за какво да се извинявам. Ситуацията щеше да бъде много странна за мен. Всички знаят за моята любов към ЦСКА, но в този случай аз играех за Локомотив Пловдив. Не мога да кажа дали щях да се израдвам, защото в крайна сметка не вкарах. И преди двубоя не бях мислил по този въпрос. След мача аз отидох при феновете на ЦСКА и им благодарих. Блазни ли те идеята "национален отбор"? - Един футболист, за да играе в националния отбор, трябва да показва добри игри. Щом получавам награди това означава, че донякъде показвам добри игри в мачовете, които съм изиграл досега. Ако продължавам така ще се радвам селекционерът на националния отбор да ме повика. Чужденец или българин трябва да поеме националния отбор? - В България също има кадърни треньори, но явно не ги оставят да работят. Колкото до чуждия треньор - мисля, че ще е добре за България. Коментарът ти за вчерашния жребий... - Според мен България има своя шанс, нищо че Италия все пак са в добра форма и са световни шампиони. Ако се направи една добра селекция и се намери добър треньор всичко е възможно. Мисля, че на тези квалификации България ще докаже, че заслужава да играе на големи първенства. Забрави ли за контузия, която те измъчваше преди? - Да си призная честно, силно казано е, че съм забравил. Тази контузия ми костваше почти една година без футбол. С всеки изминал ден се стремя да гоня тази мисъл от главата ми и донякъде успявам. Трябва ми още малко време и всичко ще бъде наред. Щом играя и водя подготовка, значи сега съм в добро състояние. Ще дойдеш ли да гледаш мача Левски - ЦСКА? - Ще дойда, как няма да дойда?! Не знам от къде ще го гледам. Или в сектор "Г" ще бъда, или в ложите. Кой ще бие като гледаш играта на двата отбора? - Ако някой очаква да кажа Левски, няма да го кажа. Отговорът е един. Естествено, че ЦСКА ще спечели дербито.