Селекционерът на Черна гора Зоран Филипович бе настроен повече от оптимистично след жребия за квалификациите за световното първенство в ЮАР през 2010 година. Както е известно, бившата югорепублика бе изтеглена в група 8, където са още отборите на България, Италия, Ейре, Грузия и Кипър.
"Паднахме се в интересна група, в която Италия обяснимо е най-големият фаворит. Останалите противници не са толкова силни, нито са кой знае какво. Затова мога да кажа, че съм доволен от жребия. Говорихме с треньора на Грузия Клаус Топмьолер и достигнахме до становището, че всеки може да победи всеки в нашата група", коментира Филипович.
Треньорът на "храбрите соколи" добави още, че се надява тимът му да покаже играта, която демонстрираше и в приятелските срещи на досега. Мачовете от група 8 ще бъдат първият квалификационен цикъл в историята за мъжкия национален отбор на Черна гора.
Президентът на най-младия футболен съюз в Европа Деян Савичевич пък класира България веднага след Италия.
"Дали искаме да си признаем или не - България има много добър отбор, въпреки че не се класира за финалите на Евро'08. Съперниците ни имат Бербатов, Мартин Петров, Божинов...
Ако гледаме големината на държавите, ние сме пълен аутсайдер. Ние обаче сме пределно амбицирани да се докажем и смятам, че трето място в групата ще бъде най-реално като старт за нас. Всичко останало ще бъде огромен успех", обяви Савичевич.
RedHeart
на 26.11.2007 в 15:17:54 #27А искаш да се домькна в гетето, за да льжеш другите лепилари, че имаш познати "от вьнка" ... ясно! Ако си намеря птотивогаз да издьржа вонята може и да мина да ти дисектирам зачатьците на мозьк ...
Smislov
на 26.11.2007 в 15:17:47 #26Момчета, случайно не забелязвате ли че дори и да бием, нищо не играем. кой от нашите "мъжаги" ще издържи срещу бяса на Гатузо и кулата Тони? да не говорим че Пирло ще снима и Жоро и Митко и всяко друго "вратарче" от съблекалнята, а за Буфон да не отваряме дума изобщо. през тези квалификации не можахме една кирлива Албания да бием, едвам надделяхме на великото херцогство, а сега на втория ден след жребия вече се пънем как ще бием световния шампион???? СВЕТОВЕН не е малко
как за толкова малко време забравихте колко бяхме трагични? по-полека с приказките. нашите като докажат че могат и искат да играят тогава да мислим какво можем и не можем. да не говорим че ни стигат точно една-две контузии за да сме на нивото на черна гора. за разлика от Италия нямаме 3 резервни отбора. едно е да обичаш националния, друго е да говориш напълно необосновани неща. като направим 3-4 поредни победи с ДОБРА игра тогава може да говорим че нещо като добър отбор евентуално се заражда. дотогава е нормално да ни причисляват към доста скромните отбори в европа. вижте разликата между нас и Хърватска. за какво говорим. нека да подкрепяме отбора конструктивно, но да не се изхвърляме повече от англичани на европейско 
RedHeart
на 26.11.2007 в 15:11:17 #25Еми иди при баба ти да ти бае срещу уроки и да ти даде едно пауново око ...

Levskarski_BoeZ
на 26.11.2007 в 15:11:09 #24КОЛКО МЪКА ИМА ПО ТОЯ СВЯТ...ЕХХХХ
karu4ka s remarke
на 26.11.2007 в 15:08:46 #23RedHeart Регистриран на: 14.01.2007, 19:10 ---------------------------------- абе недей ми се прави на уплашен,такива като тебе само урочасват отбора
karu4ka s remarke
на 26.11.2007 в 15:07:12 #22MARTINI__ Регистриран на: 16.10.2007, 19:38 Пуснато на: 26.11.2007, 16:58 ----------------------------------------
Епа нема да го гледам как ни сравнява с някви калитарчета
А олигофрените дето се чудят какво да правят и сеят говна из форума да излязат на чист въздух,да помислят и тогава да пишат

RedHeart
на 26.11.2007 в 14:59:51 #21Абе демагог, кьде сьм казал, че нема да ги биеме ...
Просто казвам, че борбата за 2-рото място най-вероятно ще е с тях и понеже им е дебют е логично да са пренавити! Мен лично ме притеснява Грузия, отбор срещу който от край време береме ядове!
MARTINI__
на 26.11.2007 в 14:58:14 #20karu4ka s remarke Регистриран на: 20.11.2007, 15:25 Пуснато на: 26.11.2007, 16:51 Е тва е българин.....браво пичага
MARTINI__
на 26.11.2007 в 14:54:50 #19Абе ти под мене вместо да кажеш че ще ги смачкаме тия от Черна гора,ти ми философтваш....ние тея ако не бием за каде сме ми кажи ??? 3-0 в София 0-2 там и да си ходят деееееба и мекеретата
RedHeart
на 26.11.2007 в 14:52:26 #18Aбе хора, поне ги четете тия "статии" преди да пишете ... Кьде в текста се разбира, че Савичевич е казал такова нещо ?? Преди месец нашите бяха мишки, мьрди и т.н. Сега щели да бият Италия ... Само се лашкате от една крайност в друга, а нашите журналя си измислят нонстоп некви "антибьлгарски" изказвания ега не умре мижавия интерес кьм тоя отбор. Разбира се, че ще са насмукяни цьрногорците - пьрви цикьл им е и е нормално да искат да постигнат нещо запомнящо се! И ако го постигнат ще е на наш грьб - логично! Айде стига сте истерясвали ...
karu4ka s remarke
на 26.11.2007 в 14:51:22 #17мръсен склерозиран старчок шта пръснем от бой като дойдеш дъртако

Levskarski_BoeZ
на 26.11.2007 в 14:41:56 #16аве българите много се изпедерсастихме,цигани и турци изнасилват децата ни,а вие се смейте-големи простаци сте-вече във всяко едно отношение ни вземат за мишки,до 50 години няма да има българи!!!!
loko^^plovdiv
на 26.11.2007 в 14:36:21 #15GS много ли се радваш?
Сами си се унижаваме с такова мислене.
Levskarski_BoeZ
на 26.11.2007 в 14:21:29 #14А Стига простотии,ние българите сме големи мижитурки,вие не можете ли да разберете,че няма квалификация,в която да не сме 3-ти най-малко.ЕСТЕСТВЕНО,ЧЕ ние сме фваприти,Бербатов,Мартин Петров са страшилища за всеки отбор и съм сигурен,че италиянците няма да им е никак лесно срещу нас.НО това не означва,че НЕ МОЖЕ ДА СЕ СЛУЧИ ИЗНЕНАДА И ПРИМЕРНО ЕЙРЕ ДА ни открадне точките в София,всичкоз ависи от моментна форма и резервна скамейка.ИТАЛИЯ БРА ТАКЪВ СРАМ В НАЧЛОТО НА КВАЛИФИКАЦИИТЕ,ЗА КЪКЪВТО НИЕ НЕ СМЕ СИ И ПОМИСЛЯЛИ,НОС Е ПОСЪВЗЕХА МОМЧЕТАТА И УСПЯХА ДА СИ ЕВЪРНАТ САМОЧУВСТВИЕТО.СЕРИОЗЕН ОПТБОР СМЕ И ВСИЧКИ ТАКА НАРЕЧЕНИ ФАВОРИТИ В ЕВЕРОПА СЕ СЪОБРАЗЯВАТ.ОТБОРИ КАТО ЧЕРНА ГОРА И ЕЙРЕ,ПОГЛЕДНЕТЕ САМО СТАТИСТИКАТА ИМ ОТ МИНАЛИТЕ КВАЛИФИКАЦИИ И ЩЕ СЕ УБЕДИТЕ,ЧЕ РАЗЛИКАТА В КАЛСИТЕ Е ОГРОМНА,ВЪПРОСЪТ Е ВЪВ ВЪПРОСНИЯ МАЧ ДАЛИ ВСИЧКО ЩЕ Е НАРЕД В НАШИТЕ РЕДИЦИ И ДАНО НАЙ-НАКРАЯ СЕ РЕШИ КОЙ ЩЕ НИ Е ТРЕНЬОР,ЗАЩОТО ТОВА САМО ОБРЕМЕНЯВА МОМЧЕТАТА ПСИХИЧЕСКИ И НЕ МОГАТ ДА СЕ КОНЦЕНТРИРАТ.АЛБАНИЯ МОЖЕ БИ БЕЛЕЖИ ВРЪХ В ИСТОРИЯТА СИ С 2-ТЕ РАВЕНСТВА СРЕЩУ НАС,НО ПОГЛЕДНЕТЕ В КАКВО СЪСТОЯНИЕ БЯХМЕ-СМЯНА НА 3 ТРЕНЬОРА В ЕДНИ КВАЛИФИКАЦИИ.БЪЛГАРИЯ И ИТАЛИЯ СА ФАВОРИТИ ЗА ПЪРВИТЕ 2-МЕСТА,ОТТАМ НАТАТЪКА ВСИЧКО Е ВНАПИ РЪЦЕ.ЕЙРЕ ИМАТ РОБИ КИЙН И ДОТАМ,ЧЕРНА ГОРА ЩЕ ВИДИМ КАКВО ЩЕ ПРЕДОЛЖАТ,ГРУЗИЯ ГИ БИХМЕ В ПРИЯТЕЛСКИ МАЧ ПРЕДИ 2 ГОДИНИ С 6-2,КИПЪР СА ПСОРЕДСТВЕН ОТБОР,СРЕШУ ИТАЛИЯ ЩЕ С ЕПОЛУЧАТ ДВА МНОГО МЪЖКИ МАЧА С МАЛКО ГОЛОВЕ,ДАНО ИМАМЕ КЪСМЕТ!!!
CSKASUCK!
на 26.11.2007 в 14:19:16 #13Пфф не сме били нищо повече от тях първо да си създадат история на клуба пък после да говори българия дето е над 70 години история 4 място в света ще вика че не сме нищо повече!!!!!!А и отбора не се прави от 3-ма играчи другите са двигателият на националният!!!
*БЕЛОВ*
на 26.11.2007 в 14:09:30 #12Сигурен съм че ще треснем Италия поне веднъж а за другите отбори - преодоляваме ги без проблем БГ на Световно
Titann
на 26.11.2007 в 13:58:36 #11Чекиджии
Не стига, че станаха поредната слаба малка държавица на Балканите ми вече и със самочувствие... Пази боже сляпо да прогледа ...
Levskarski_BoeZ
на 26.11.2007 в 13:58:23 #10Почнаха много да ни хранят всички,едва ли не ние сме най-големите смешници,АБЕ ТЪПАЦИ СРЪБСКИ СКАРИ ШЕ ВИ Е** МАМАТА БЪЛГАРИЯ Е ВЪВ ВТОРА УРНА,НЯМА КВАЛИФИКАЦИЯ В,КОЯТО ДА СМЕ ЗАВЪРШВАЛИ ПО-НАДОЛУ ОТ 3 МЯСТО,КОПЕЛДАЦИИИИИ НИЕ ФАВОРИТИ ЛИ СМЕ ИЛИ ЛУКОВИ ГЛАВИ.....
pesho-nice
на 26.11.2007 в 13:54:49 #9Близо половин година преди първия мач и вече почнахме заяждането. Голяма работа сме балканците.... Ще следя с интерес какво ще издрънкат румънците и сърбите един за друг. Ще е интересно.
ups13ups
на 26.11.2007 в 13:50:11 #8Si4ki ni podcenqvat