Селекционерът на Черна гора Зоран Филипович бе настроен повече от оптимистично след жребия за квалификациите за световното първенство в ЮАР през 2010 година. Както е известно, бившата югорепублика бе изтеглена в група 8, където са още отборите на България, Италия, Ейре, Грузия и Кипър.
"Паднахме се в интересна група, в която Италия обяснимо е най-големият фаворит. Останалите противници не са толкова силни, нито са кой знае какво. Затова мога да кажа, че съм доволен от жребия. Говорихме с треньора на Грузия Клаус Топмьолер и достигнахме до становището, че всеки може да победи всеки в нашата група", коментира Филипович.
Треньорът на "храбрите соколи" добави още, че се надява тимът му да покаже играта, която демонстрираше и в приятелските срещи на досега. Мачовете от група 8 ще бъдат първият квалификационен цикъл в историята за мъжкия национален отбор на Черна гора.
Президентът на най-младия футболен съюз в Европа Деян Савичевич пък класира България веднага след Италия.
"Дали искаме да си признаем или не - България има много добър отбор, въпреки че не се класира за финалите на Евро'08. Съперниците ни имат Бербатов, Мартин Петров, Божинов...
Ако гледаме големината на държавите, ние сме пълен аутсайдер. Ние обаче сме пределно амбицирани да се докажем и смятам, че трето място в групата ще бъде най-реално като старт за нас. Всичко останало ще бъде огромен успех", обяви Савичевич.
hongildon
на 26.11.2007 в 18:19:16 #47"Българите не са нищо повече от нас"-викнал Зоран Филипович,отпил още една глътка сливовица,почесал се по мазната си некъпана коса,бръкнал си в гъза да провери дали нещо не му е убягнало и хукнал да бяга из Черната гора да търси горския дух,който щял да му помогне в квалификациите.
latso
на 26.11.2007 в 18:10:25 #46Колега, а поне ти си голЕм разбирач - 8-те тай-добри втори играят бараж след пълен жребий за да определят останалите 4 финалисти от Европа, освен 9-те класирали се директно
latso
на 26.11.2007 в 18:08:39 #45Росонеро, прочети внимателно какво е казал човека, след това махни 30те%, които слагат журналята за пикантност и ще разбереш, че треньора на тази страна не е казал нещо необичайно или обидно... Това първо, а второ - твоето изказване, което слага под общ знаменател група от хора, заради статия в Топспорт (не къде да е) граничи с дебилизъм. За такива като теб - превъзпитание, превъзпитание, превъзпитание....и много физически труд
KRIZZZZ
на 26.11.2007 в 18:06:20 #44Бате и най добрите 2-ри се класират дирекно,поне па и ти си голем разбирач
Armoured Saint
на 26.11.2007 в 17:13:36 #43Само да припомня на разгорещилите се, че второто място означава бараж, а не директно класиране
karu4ka s remarke
на 26.11.2007 в 16:45:19 #42RedHeart Регистриран на: 14.01.2007, 19:10 Пуснато на: 26.11.2007, 18:37 ------------------------------------ къв урок бе ти не си учител нито пък аз ученик
айде отивай да носиш жилязоту в скрапа и недей вилня тук че ме мързи вече да те укротявам 
RedHeart
на 26.11.2007 в 16:37:19 #41Получи добьр урок каручка... за в бьдеще приеми, че не всички мислят като тебе и фактьт, че се биеш в гьрдите не е гаранция за нищо! Стига сьм те лекувал за днес ... някой друг церител доброволец да поеме казуса ....
karu4ka s remarke
на 26.11.2007 в 16:31:31 #40RedHeart Регистриран на: 14.01.2007, 19:10 -------------------------------------------- каква партия бе ти напуши ли се какво ти стана
или си избиваш комплекси като прехвърляш вината

bLoOdhOuNd_Rs
на 26.11.2007 в 16:27:47 #39Ако се отнесем сериозно към ма4овете със 4ерна гора,ще ги бием и в 2та.Да се говори за задължителна победа в Ейре е несериозно,щото там дори Германия и 4ехия не успяха да вземат трите точки,така че на Острова ни 4ака може би най-тежкото гостуване.Грузия и Кипър не ме притесняват-тяхната класа е горе-долу ясна,а и са ни познати съперници.Единствената въпросителна наистина е 4ерна гора,и аз нямам как да съм наясно с възможностите на техния отбор,но просто ми зву4и нереално да ни бият,освен ако не ги подценим и не се бием сами! Мачовете с Италия няма да ги коментирам щото там дали ще е веднага след Еврото или пък следващата година.. там сме си аутсайдери,и вси4ко освен 2 загуби ще е успех.Абсурд е да ни подценят! Надеждата ми е да подценят другите съперници в групата и да загубят няколко то4ки от тях,това при пределна концентрация и мобилизация от наша страна може да ни отвори пътя към Светновните финали! Успех ЛЪВОВЕ !!!

kofko
на 26.11.2007 в 16:22:52 #38трябва ни трениор от чужбина иначе нищо няма да стане.... просто националите ни са много разглезени и ги тресе яко звездомания... момчетата не игрят със сърце а гледат да се пазят за клубните си отбори (особенно тези изван бг граница). трябва силна здрава рака от строг трениор не влиаещ се от чуждо мнение.. в противен случей ще си останат сащите госпойици и глезлиожци ......
RedHeart
на 26.11.2007 в 16:22:41 #37Визи, провокатори ... м-даааа ... ти кой век живееш ! Партиината закалка си личи отдалеч ... на лагер няма ли да ме пратиш ..
Изкопаемо ...
karu4ka s remarke
на 26.11.2007 в 16:01:13 #36RedHeart Регистриран на: 14.01.2007, 19:10 --------------------------------- а на тебе да ти издадат една виза и се махай от България,срам си за нея
RedHeart
на 26.11.2007 в 15:53:15 #35абе Каручка, тази година е Европейската година на равенопоставеността ... мисля си да те представя като индивидуален проект - ще им отпьнтиме едно 10 млн. евро помощи ...
Явно черногорците требе да кажат ще свьршиме трети, а ?
Ами да бехме казали и ние така последните 3 цикьла (верно, че бате Ицо за малко и 4-ти да ни класира) ... 
mitkonice
на 26.11.2007 в 15:45:46 #34Хубаво е че тея почват с избиване на комплекси
karu4ka s remarke
на 26.11.2007 в 15:32:21 #33LaTeX Регистриран на: 10.04.2006, 13:51 Пуснато на: 26.11.2007, 17:27 Няма да стане, батка. 3-то място е резервирано за нас. Изберете си или 2-ро или 4-то! ............................................. второто е за нас,бъди българин,надявай се,не заебавай,трябва да има надежда,играчите трябва да знаят,че им се има доверие и ще ни зарадват,сигурен съм

shobo
на 26.11.2007 в 15:31:38 #32Ей, ако сега не се калсираме значи трябва да го закрият този отбор. Ясно е едно Италия ще ни бие два пъти(ние не можем да играем срещу тях), но останалите са напълно преодолими отбори на по-ниско ниво от Румъния. Така че Африка чакайте ни, идваме.

Smislov
на 26.11.2007 в 15:30:26 #31Все пак говорим за футбол. Ако някого не го интересува и мисли за бой, днес има цяла вечер Fight Club по Евроспорт..
RedHeart
на 26.11.2007 в 15:25:06 #30А колега Смислов, много обективни мнения (философствате )
... ей сегичка ще те емнат бьлгаранчовците, че си родоотстьпник и франк-масонин

karu4ka s remarke
на 26.11.2007 в 15:24:49 #29RedHeart Регистриран на: 14.01.2007, 19:10 ------------------------------------------ и сменяш темата а...казах че те викам за да те бия,ако искаш,ще те намеря и пак ше те ритам
такива като теб само за ритане 
pope4e
на 26.11.2007 в 15:18:14 #28лошото е че тез като нищо може и да се класират на световното.. а ние най-много да треснем италианците и с тва да си останем ..