Селекционерът на Дания - Оге Харейде изрази разочарованието си от елиминирането на своя тим от Мондиал 2018. Съставът отстъпи пред Хърватия след изпълнения на дузпи.

"Съжалявам за Каспер, съжалявам за всички момчета. Те показаха какво умеят най-добре и останахме на крачка от класирането напред.

Каспер Шмайхел: Емоциите са смесени, чувстваме се победители в мача

Каспер Шмайхел: Емоциите са смесени, чувстваме се победители в мача

"Доволни сме от представянето си, няма от какво да се срамуваме"

Дузпите са и винаги ще бъдат най-жестокото нещо в тази игра. Днес и тримата ни най-добри изпълнители от бялата точка пропуснаха. Не ми се вярва. Съжалявам.

Смятах, че сме установили контрол върху срещата, но се оказа, че това не е точно така. А Хърватия е безспорно най-добрият европейски отбор на контраатака. Със сигурност", подчерта Харейде.

Хърватия - Дания 4:3 след изпълнения на дузпи!

Невероятен вратар спаси три дузпи и прати Хърватия на 1/4-финалите на Мондиал 2018

Модрич грешник и герой, Ракитич прати "шахматистите" срещу Русия