Белгия излезе начело в квалификационна група А. „Червените дяволи" натупаха Македония с 2:0 на стадион „Филип II", въпреки заканите на комшиите преди мача, че ще ги „схрускат".

Така Фермален, Фертонген и ко събраха 13 пункта, колкото има и Хърватия. Белгийците обаче са с по-добра голова разлика.  На практика двата тима ще си разпределят първите две места, тъй като другите отбори са много назад в точките.

Кевин Де Брюин откри резултата в 26-ата мин. след страхотен солов рейд по дясното крило и слаба проява на вратаря Пацовски.

Гостите решиха всичко в 63-ата мин. След красиво двойно между Фелайни и Азар, последния бе брутално подкосен от Лазевски в пеналта и реферът даде дузпа, която незнайно защо бе оспорвана от комшиите. Азар бе точен от бялата точка и оформи крайното 0:2. Любопитното е, че двата тима се срещат отново в Брюксел още във вторник.

В британското дерби от тази група, Шотландия поднесе поредния горчив хап на своите фенове. „Гайдарите" паднаха с 1:2 от местния съперник Уелс. Грант Ханли откри с глава в самия край на първата част. В 72-ата мин. обаче Снодграс направи дузпа, а за капак получи и втори жълт картон. Арън Рамзи вкара от бялата точка, а 120 секунди по-късно Робсън-Кану направи шока пълен с втори гол. В добавеното време и Рамзи видя червения картон, но вече бе твърде късно за домакините.

КЛАСИРАНЕ В ГРУПИТЕ И РЕЗУЛТАТИ ОТ СВЕТОВНИТЕ КВАЛИФИКАЦИИ