Един то големите фаворити по терените в Бразилия - съставът на Аржентина, започна успешно участието си на Мондиала. В, може би, най-трудния си мач от група F, „гаучосите" удариха дебютанта на Световни финали Босна и Херцеговина с 2:1. Звездата на „албиселесте" Лионел Меси започна малко пренавито, но в крайна сметка успя да вкара изключително важния втори гол в двубоя.
Иначе мачът на легендарния „Маракана" ще се запомни с най-ранния автогол, падал досега на Световно. Той дойде още в 3-ата минута и бе дело на Сеад Колашинац. След центриране от фаул, Рохо отклони топката с глава, тя се удари в крака на нищо неподозиращия бранител на Босна и влетя в мрежата на слисания Асмир Бегович.
Това попадение шокира „змейовете", макар че Хайрович се озова в нелошо положение още в 13-ата мин. Тогава обаче халфът си пое лошо и Серхио Ромеро изби топката.
Латиноамериканците пък сякаш се успокоиха твърде много и играеха на бавни обороти. Меси се опитваше да бъде много активен, но залагаше предимно на солови акции, които бяха обречени на неуспех.
Най-доброто положение за бошняците преди почивката дойде в 40-ата минута. След центриране от корнер, Кампаняро остави Лулич свободен, той засече с глава, но Ромеро успя да избие със страхотен рефлекс.
Балканците започнаха по-амбицирано през втората част, докато „гаучосите" залагаха на контри. След 20-ина минути, в които не се случи кой знае какво, удари и часът на Меси. При една бърза атака, Лео овладя и направи двойно с влезлия като резерва Гаго. После премина покрай двама защитници, които пък комично се сблъскаха и стреля от границата на пеналта. Топката се удари в гредата и влезе във вратата на Бегович за 2:0.
Озовали се с два гола пасив , Босна тръгна още по-смело напред. Селекционерът Сафет Сушич пусна в игра и резервния си таран Ведад Ибишевич, което щеше да има исторически последствия за балканците.
В 85-ата мин нападателят на Хофенхайм се измъкна отляво в пеналта и получи пас от Лулич. Серхио Ромеро излезе да го посреща, но Ибишевич спокойно търкулна топката покрай него за крайното 2:1.
Така Аржентина тръгна с победа на Мондиала, макар че не изигра много добър мач. Босна пък вече вкара исторически си първи гол на Световни финали и вече може да гони и първите си точки.
ВИЖТЕ СЪСТАВИТЕ И СЛЕДЕТЕ МАЧА НА ЖИВО В TOPSPORT.BG
rincewind
на 15.06.2014 в 23:06:24 #25тоя с тва алби селесте баси шматката цялата спортна редакция дружно да извикат УВО
Funi
на 15.06.2014 в 23:06:11 #2433. AnonymousDonny Не си разбрал правилно за головете.
AnonymousDonny
на 15.06.2014 в 23:05:22 #23Значи до тук, всички фаворити играят много зле!! Напрежението 100% е огромно, ама чак пък толкова слаби продуквии от всички... Холандия наистина за сега са най-добре... Италиянците и те, играта им снощи си беше типична за тях и може пак за избухнат и да стигнат далеч... Но големите отбори - Бразилия, Испания, Аржентина, Франция - трагични!! Поне ще е интересно първенство! Преди малко по БиБиСи казаха, че на това първенство вече има повече вкарани голове от колкото на цялото минало световно!

rincewind
на 15.06.2014 в 23:04:04 #22е, то хондурас ако е мерило немците щяха на полувремето да водят с 2-3 гола слаба франция
rincewind
на 15.06.2014 в 23:00:05 #21франсетата и те слаби не михаресаха изобщо до тук холандия и хърватска ми харесват кофти че хърватите ги пращат мануас и камерунците са по-добре на жега и влага
AnonymousDonny
на 15.06.2014 в 22:58:01 #20Абе Франсетата не ги гледах днеска.. Как са се представили? Нещо май им е трябвало дузпа за да вкарат чак в 45-та мин...
AnonymousDonny
на 15.06.2014 в 22:54:13 #19Лошото е, че не само колектива не е на ниво днеска...
Нищо не им се получава! 
rincewind
на 15.06.2014 в 22:52:16 #18ква титла бе
само на снимка ше гледат купата
dragonwing
на 15.06.2014 в 22:50:46 #17Извади Меси, пусни Тевес

AnonymousDonny
на 15.06.2014 в 22:49:10 #16Трагедия!
А уж са ми фаворити за титлата... 
rincewind
на 15.06.2014 в 22:46:18 #15калитковци
AnonymousDonny
на 15.06.2014 в 22:45:57 #14Фен съм на Барса, ама Ди Мария ми пълни душата!
Иначе тва че има много звезди в даден отбор, не го прави добър отбор и обратното...

Bat_Boyko
на 15.06.2014 в 22:43:53 #13Аржентина са пълен ташак, да ги ебем у звездите
rincewind
на 15.06.2014 в 22:37:04 #12един окапа
AnonymousDonny
на 15.06.2014 в 22:35:30 #11rincewind
на 15.06.2014 в 22:34:10 #10докато се разиграе за аржентина ще се пенсионирам
AnonymousDonny
на 15.06.2014 в 22:30:34 #9Месията още не се е разиграл...
Излежда ми пренавит обаче..

rincewind
на 15.06.2014 в 22:26:10 #8много тъп автогол месията да иляди в отбора на аргентиносите, няма такава дупка коментаторите получават оргазъм при всяко побтване на топката от йипофизното джудже петлю днес едва го изтърпях, сега оргазмаджията
dragonwing
на 15.06.2014 в 22:22:19 #7Меси е дупка, а Босна играят много освободено. Ще стане мач !
ескалибур
на 15.06.2014 в 22:06:42 #6Без говедоебачът Хюсеинович,,резаците са обречени!!!!!!!!!!!!!!
