Аржентина победи с 2:1 Кот д'Ивоар в първи мач от група "С" на Световното първенство в Хамбург.
Ернан Креспо откри резултата в 24-ата минута. След разбъркване той се възползва от грешка на Дрогба и простреля вратаря Жан-Жак Тизие.
Хавиер Савиола удвои в 38-ата минута. Той получи отличен извеждащ пас от Хуан Роман Рикелме и стреля покрай вратаря.
През второто полувреме играта избледня. Аржентинците решиха да пазят сили за следващите си мачове, а африканските футболисти бяха неспособни да променят нещата. Все пак в 82-ата минута Дидие Дрогба след дълго разбъркване в наказателното поле на Роберто Абондансиери получи топката от дясно и с шут по земя отбеляза първия гол в историята за дебютанта Кот д'Ивоар. Това беше 24-и гол за нападателя на Челси за националния тим.
Селекционерът на африканския отбор Анри Мишел записа участие на Световно първенство с четвърти отбор като наставник. На предишни мондиали французинът е водил отбора на родината си през 1986 г., на Камерун през 1994 г. и на Мароко през 1998 г. Рекордът по този показател е на сърбина Бора Милутинович, бил начело на пет различни отбора на световни.
Котдивоарците Хабиб Коло и Яя Туре, които играха цял мач срещу Аржентина, са единствените двама братя на Мондиал 2006.
rossoner
на 11.06.2006 в 17:57:00 #270Слаба аржентина и неопитен съперник.Може би трябва6е африканците да се надиграват а не да атакуват толкова много,но все пак имат 6ансове осбено сре6ту сърбите.Ивсе пак смятам 4е холандия и аржентина 6те се класират
gentz0
на 11.06.2006 в 14:02:09 #269Вие добрелисте!
Група C 1Холандия 2Сърбия 3Аржентина 4Кот 'дИовар 
Критиканта
на 11.06.2006 в 10:15:48 #268Levante 0 - 0 Lorca опрделят кои влиза в Примера
KotaRakO
на 11.06.2006 в 10:09:43 #267Крайно класиране в група Ц : 1.Аржентина 2.Кот Д`Ивоар 3.Холандия 4.Сърбия и Чг
Велизарката
на 11.06.2006 в 09:50:15 #266Mаral 11.06.2006 12:38 ей сега пак по новините кратупата Пепи каза , че въпреки гола на Дрогба логиката възтържествувала накрая....дрисльо неземен.....африканците им скриха топката второто полувреме.... Кул Това си го е казал всеки поне малко разбиращ от футбол човек, но не и Пепи. И толкова неадекватен ... 10 часа се радва на гол, който всички разбрахме, че е отменен ... И коментира как Аржентина ги надиграли и в следващия момент показват статистиките и там се вижда, че африканците водят по всички показатели. Какво им е разбирането за "справедливост" ? Да победи този, за който са заложили пари ли ?
Mаral
на 11.06.2006 в 09:38:15 #265ей сега пак по новините кратупата Пепи каза , че въпреки гола на Дрогба логиката възтържествувала накрая....дрисльо неземен.....африканците им скриха топката второто полувреме....
fox
на 11.06.2006 в 09:28:34 #264В тази група май ще има въртележка. Аржентина спечели, благодарение на опита и късмета. Африканците играха по-зрелищно и не заслужаваха да загубят, според мен... А Петър Василев е уникално кух!
SoNoR
на 11.06.2006 в 07:59:57 #263Стенляка, Боби Замора също е добър, какво ще кажем за Самарас, еднотипиен футболист като Бербата, дори по-едър в габарити.
Blue Eyes
на 11.06.2006 в 07:52:57 #262Campeon, Campeon, Argentina Campeon! Campeon, Campeon, Argentina Campeon! Campeon, Campeon, Argentina Campeon!
Stenlyaka
на 11.06.2006 в 07:29:35 #261Умен чао и приятна почивка - ще бягам
Stenlyaka
на 11.06.2006 в 07:29:05 #260Зокора е добьр според мен ако го вземат - толко по-добре за Бербати ти виж в колко отбора ''продавачи '' от Премиершип играят футболисти които струват пари ??? аз не виждам такива освен може би М.Херууд и още двама трима от Уест Хем и Боро 1-2 ма от Евертон които сега и без друго не продават и Педерсен от Блацкбурн останалото е посредственост !!
Stenlyaka
на 11.06.2006 в 07:21:25 #259не безобразна ами .....отвратителна второто полувреме го гледах на пенджо ек ........ебати мьчението !!!!! затва пък Црните и Симулантина направиха сравнително зрелищен двуной !
Stenlyaka
на 11.06.2006 в 07:19:55 #258Умен кой да вземат ??? в англййското пьрвенство ка1ествените халфове които могат евентуално да се купят са малко ........логично лудата пара вьв всеки случай е на светлинни години от Женас .........както бех казал и преди
Stenlyaka
на 11.06.2006 в 07:11:09 #257http://www.thesun.co.uk/article/0,,2002390000-2006260824,00.html верно са бидвали !!! како и да е мое скромно мнение - цената е раздута . Каррик не струва повече от 5-6 млн паунда ....те и Клеберсон взеха за маса пара .......
Stenlyaka
на 11.06.2006 в 07:07:08 #256Умен здравей ! дали е потвьрден ??? ...аз сьм го обявил - кой сьм аз в края на деня ??? ако Сьр Алекс е готов да плати толко пара , значи аз сьм сгрешил !!!
LEGENDATA
на 11.06.2006 в 06:49:21 #255Аржентина-южноамериканските шваби(не могат да попаднат на треньор....)Луд късмет и грозни копачи,а на пейката седи Аймар и Меси,а Санети изобщо не е викнат.......Аре HOME!
Stenlyaka
на 11.06.2006 в 06:35:42 #254още е рано да се каже коъ е по-силен Аржентина играят правилно тактически , но това ли ни харесва на нас ? Не и на мен - предпочитам да хващат пьтя
MartBoy84
на 11.06.2006 в 04:25:39 #253Според мен най-силният отбор от тази група е Аржентина,аз ли4но,като православен християнин се надявам Сърбия да се класира за 1/8 финал,дори и да направят не6то пове4е,но все си мисля,4е нямат отбор да се преборят с Холандия и Аржентина
MAKAROV
на 11.06.2006 в 03:55:43 #252Аржентина е ве4е с с единия крак на 1/8 финал! Все пак : Deutschland ueber alles! Някои ги упрекват, 4е са слаб отбор но до момента показват много зрелищен футбол, по - добре резултати от 4:2 или 5:3, които радват хората, а не 1:0 (едно на мъка ) и т.н. като англи4аните!
uq/everlast
на 11.06.2006 в 03:01:30 #251Суисаидал са яки,а праимас и порк сода невероятни. Ред,бира,вие сте пи4овете в тоя форум. респект!!!!!!!!!!!!!!!