Селекционерът на Италия Марчело Липи обяви разширения състав на "Скуадра адзура" за Мондиала в ЮАР. В списъка от 29 играчи очаквано отсъстват Антонио Касано и Франческо Тоти.
Нападателят на Ювентус Амаури също беше оставен извън разширения състав от 29 футболисти. Роденият в Бразилия нападател получи италианско гражданство през април. Миналата година нападателят отказа повиквателна за националния отбор на родината си Бразилия заради настояване от страна на клубния му отбор Ювентус.
Сега разширеният състав на световния шампион Италия ще се събере за два дни - във вторник и в сряда, в Рим. Играчите на основния фаворит за титлата на страната Интер, както и на претендента Рома са освободени от сбора. Даниеле де Роси (Рома) със сигурност ще пропадне в състава на Италия за шампионата на планетата в Република Южна Африка, докато участието на Лука Тони (Рома) остава под въпрос заради неубедителните му изяви.
До началото на първенството селекционерът трябва да определи групата от 23 футболисти, които ще пътуват до ЮАР.
Вратари: Джанлуиджи Буфон (Ювентус), Морган де Санктис (Наполи), Федерико Маркети (Каляри), Салваторе Сиригу (Палермо)
Защитници: Салваторе Бочети (Дженоа), Леонардо Бонуци (Бари), Фабио Канаваро (Ювентус), Матия Касани (Палермо), Джорджо Киелини (Ювентус), Доменико Кришито (Дженоа), Фабио Гросо (Ювентус), Никола Легроталие (Ювентус), Кристиан Маджо (Наполи), Джанлука Дзамброта (Милан)
Халфове: Мауро Каморанези (Ювентус), Антонио Кандрева (Ювентус), Андреа Косу (Каляри), Дженаро Гатузо (Милан), Клаудио Маркисио (Ювентус), Рикардо Монтоливо (Фиорентина), Анджело Паломбо (Сампдория), Симоне Пепе (Удизнезе), Андреа Пирло (Милан)
Нападатели: Марко Бориело (Милан), Антионио ди Натале (Удинезе), Алберто Джилардино (Фиорентина), Винченцо Якуинта (Ювентус), Джампаоло Пацини (Сампдория), Фабио Куалярела (Наполи).
poker
на 03.05.2010 в 12:41:01 #35Нямат сега Паоло Роси и Роберто Баджо дето сами биеха другите отбори...но играта им е крива както винаги и който да вземат-трудно се бият по принцип....
Тихомир Ушев
на 03.05.2010 в 11:56:17 #34Интересно дали някога ще повикат Балотели... А иначе България има същите проблеми като Англия и Италия - първенството се напълни с чужденци (в българския случай с повече от съмнителни качества) и съответно не се дава достатъчно шанс на местните таланти.
D0n Kurleone
на 03.05.2010 в 11:33:36 #33Иначе това което помогна на испанците бе,че имаха играчи в друго първенство(Англия).Т.е. можеха да използват друго освен играта на къс пас,към която са пристрастени повечето испанци.Да влизат по-здраво в единоборства и да си подават по-дълги пасове.
D0n Kurleone
на 03.05.2010 в 11:26:50 #32Cranium Испанците пък дълго време чужденци им бяха основните играчи в отборите.Не казвам,че чужденците са били повече.Просто испанците играеха втора цигулка во отборите си.Това се промени.В Барса Шави,Иниеста и Пуйол имат водеща роля.Торес и Алонсо бяха част от гръбнака на Ливърпул. Иначе англичаните и преди да напълнят първенството викаха средняци.Примерно Брус и Палистър които са били стълбове в шампионския отбор на Юнайтед никой селекционер не ги е викал в нац. отбор.Не съм гледал футбол тогава,но това показва статистиката в уикипедиа.
Cranium
на 03.05.2010 в 11:17:04 #31курлеоне, а бардзали и гросо се засилиха съответно към волфсбург (?!) и олимпик лион. иначе съм съгласен за опита по принцип, но когато се прекали, се задушават местните, в това според мен няма спор. виж италианците - 20 г. уж имаха най-силното първенство в света и от толкова много обмяна на опит сега едвам ще съберат 23 читави футболисти. пепино, казаха, че ще е в състава като "морална подкрепа". съмнявам се, че ще изгубят квота от групата, просто ще пътува с тях, ще спи в хотела с тях, ще виси на тренировките с тях и ще ги гледа от ложата, но няма да бъде в списъка от 23-ма.
п3пино
на 03.05.2010 в 11:12:54 #30Cranium | 03.05.2010 13:46 за бекъм отдавна стана ясно, че няма да е на световното, защото се контузи ___________________________________________ както стана ясно, че Бекъм ще бъде в състава на Англия за световното. лично Капело го каза вече милион пъти. контузията си е контузия, но ще го вземат, нищо че няма да замипише и секунда...

D0n Kurleone
на 03.05.2010 в 11:10:05 #29Cranium Чужденците често помагат на местните.Научават ги на нови неща.Обменя се опит.Засилва се конкуренция и един местен полога повече усилия за да влезе в първия отбор. Иначе след калчополи Замброта заигра в Барса,а Канаваро в Реал,а следващото лято Лука Тони заигра в Германия.
Cranium
на 03.05.2010 в 11:04:42 #28може би трябва някой да смени заглавието на статията, за да стане най-сетне ясно, че това са хората, повикани на лагер-сбор, от който ИГРАЧИТЕ НА ИНТЕР И РОМА СА ОСВОБОДЕНИ, за да престанат неадекватните коментари на "читателите".
Cranium
на 03.05.2010 в 11:03:37 #27е то тогава беше малко спорно къде точно играят италианските национали, щото тва беше сезонът на "калчополи", дето сума ти футболисти на ювентус се пръснаха насам-натам (предимно в посока испания).
Serge_Levski
на 03.05.2010 в 11:03:36 #26Половината идиоти от Ювентус които им набутаха сума ти голове и пак Липи ги извикал. Чудно само че няма нито един от Интер. То там май жаби много не играят.
D0n Kurleone
на 03.05.2010 в 10:57:15 #25А да Балак играе в Англия.
Бекъм няма да играе на свеотовното.
Миналото световно англичаните нямаха "чист" състав.Бекъм играеше в ИСпания,а Харгрийвс в Германия.Германия и ИТалия май бяха единствените с чисти състави.Балак все още не беше ясно къде ще играе.
Cranium
на 03.05.2010 в 10:56:52 #24игращи = играчи

Cranium
на 03.05.2010 в 10:55:35 #23мене ако питаш англичаните са тръгнали по пътя на италия, ама май не се усещат още. напълниха се с чужденци, вследствие на което за млад англичанин е почти невъзможно да пробие в някой от големите им клубове. като резултат пълнежът в националния им се състои от наистина отлични игращи, но състезаващи се за средняци и съответно с липса на международен опит и самочувствие. ще видим докъде ще я докарат и те, но затова световно категорично са един от трите големи фаворити, поне аз така мисля.
Soul fly
на 03.05.2010 в 10:50:47 #22E значи трите лъва и те ще имат "чист" състав
Cranium
на 03.05.2010 в 10:46:38 #21за бекъм отдавна стана ясно, че няма да е на световното, защото се контузи.

Soul fly
на 03.05.2010 в 10:42:37 #20А Бекъм играе в английските грандове Милан и ЛА Галакси
Cranium
на 03.05.2010 в 10:39:14 #19добре, дон курлеоне, щото балак играе в немския гранд челси

D0n Kurleone
на 03.05.2010 в 10:21:06 #1814. theallseeingeye | 03.05.2010 12:50 Скуадрата пак ще е единственият отбор на СП с футболисти само от родното първенство! ---------------- Не е така.Май Англия и Германия имат играчи само тяхното първенство.
D0n Kurleone
на 03.05.2010 в 10:20:25 #17Жузепе Роси защо го няма ?
п3пино
на 03.05.2010 в 10:16:57 #16Юмрук | 03.05.2010 11:35 Нито един от Интер. Кои са италианци в Интер всъщност? __________________________________________ някой казвал ли ти е, че си изключително глупав? е, ако не са вече да го знаеш! да беше прочел първо статията. не само от Интер, но и от ромите няма никой. от Интер на 100% ще е Балотели, това вече беше заявено преди 2-3 месеца. най-вероятно и Сантон ще попадне в група заедно с Матрака. кои ще отпаднат от разширения състав ще стане ясно по-нататък. Прилепа | 03.05.2010 12:00 Де Роси защо го няма _________________________________________________ плъх, и за теб важи същото - прочети статията първо преди да питаш. казано е, че със сигурност ще участва на световното, но на ромите и Интер им е дадена повече почивка
