Отборът на Милан записа победа с 3:0 над Емполи в тазвечершната среща от 25-ия кръг в Серия "А".

Резултатът беше открит още в 12-ата минута, но попадението на Пакета не бе зачетено след намесата на ВАР, тъй като стана ясно, че е имало засада. Въпреки това, "росонерите" отново поведоха в 49-ата минута, когато Чалханоглу комбинира с Пьонтек в наказателното поле, а той изпрати топката ниско по тревата в мрежата за 1:0.

Снимка 408373

Източник: БГНЕС

Само две минути по-късно, Франк Кеси удвои, след като преодоля вратаря на съперника с прехвърлящ удар за 2:0. В 67-ата, Кастийехо оформи класическото 3:0, след като си освободи нужното пространство в пеналта и изпрати топката в долния десен ъгъл.

В 78-ата минута, Фабио Борини покачи на 4:0, но и това попадение бе отменено след намесата на ВАР технологията.

След тази победа, Милан събра актив от 45 точки на четвъртото място, докато Рома е на петата позиция с 41. Емполи пък е 17-ти с 21.