Голямата звезда на Милан - Златан Ибрахимович, който спаси тима си от първа загуба в калчото с гол в 93-ата минута срещу Верона (2:2), пропусна трета дузпа през този сезон.

Милан във втора поредна пауза е лидер в Серия "А", като има две точки повече от Сасуоло, но можеше да дръпне със седем пред Интер.

"Разбира се, че съм повече ядосан от пропуснатата възможност да победим. Тези мачове трябва да побеждаваш, ако искаш да постигаш целите, които сме си поставили. Днес не бях свеж пред вратата. Следващата дузпа ще я оставя на Франк Кесие. Много съм изморен, като нямах това хладнокръвие, тази концентрация и тази свежест пред гола, която имам обикновено. Така беше и в Лига Европа. Много е трудно да играеш четвъртък и после неделя, тъй като имаш прекалено малко време за почивка.

Разбира се, че съм готов да остана на пейката, ако Пиоли прецени. Каза ми, че ще играя 45 минути през седмицата и аз съм професионалист и изпълнявам. Жестовете срещу Лил при смяната бяха към мен. Когато не си свеж не се получават нещата".

Златан спаси Милан от първа загуба в Серия "А"

"Росонерите" измъкнаха 2:2 срещу Верона