Милан стигна само до точка при домакинството си на Верона в мач от 7-ия кръг на Серия "А". Срещата завърши 2:2. Гостите поведоха с два гола, дело на Антонин Барак и Матия Дзакани. "Росонерите" обаче стигнаха до точка с попадения на Франк Кесие и Златан Ибрахимович в добавеното време. Шведът пропусна и дузпа, а голове на Хакан Чалханоолу и Давиде Калабрия бяха отменени след намеса на ВАР.

Така миланският гранд продължава да е лидер със 17 точки, докато Верона има 4 пункта по-малко.

Двубоят започна силно за гостите. В 5-ата минута Донарума изби в корнер опасен удар на Калинич. След ъгловия удар настана меле, топката срещна гредата, а при добавката Антонин Барак вкара за 0:1.

В 19-ата минута веронци вкараха второ попадение. След изпълнение на пряк свободен удар топката стигна до Дзакани, който я прати във вратата за 0:2.

Милан се върна в мача в 27-ата минута. "Росонерите" организираха бърза контраатака. Топката попадна в Кесие, който я насочи към вратата за 1:2.

Снимка 504455

В 51-ата минута гол на Чалханоолу бе отменен заради засада. В 64-ата минута пред Тео Ернандес се откри отличен шанс да изравни, но ударът му отблизо беше отразен с крак от стража на гостите Силвестри. При последвалото изпълнение Кесие беше фаулиран в наказателното поле и реферът посочи бялата точка. Зад топката застана звездата на Милан Златан Ибрахимович, но ударът му беше отразен от вратаря Силвестри.

Милан стигна до гол в 90-ата минута. Тогава Ернандес центрира в наказателното поле, Ибрахимович свали топката за Давиде Калабрия, който с мощен удар вкара топката във вратата. След намесата на ВАР попадението беше отменено заради игра с ръка на Златан.

В третата минута на добавеното време домакините все пак стигнаха до изравнителен гол. Негов автор бе Ибрахимович. Шведът се разписа с удар с глава след центриране отляво.