Един от най-постоянните играчи в отбора на Пирин (Гоце Делчев) Албин Ходза - Алба се завръща в отбора за днешния мач срещу Берое. Французинът се контузи по време на домакинската среща с Левски още в 17-та минута в началото на април и от тогава не е играл нито един мач.

Спортно техническият директор Иван Близнаков картотекира във вторник в БФС и привлечения на пожар вратар Костадин Янев. Той ще бъде резерва днес на Ангел Юсев, тъй като не е играл от една година насам и му липсва игрова практика.

В същото време вратарят-побойник Абди Абдиков и Атанас Фиданин се сдобриха публично в ефира на едно от родните радиа. Въпреки всичко Абдиков бе наказан за 4 срещи от БФС и глоба от 1000 лева. Отделно той ще бъде санкциониран и от клубното ръководство.

Председателят на УС на Пирин (Гоце Делчев) Антонио Сакаджийки коментира пред E79news, че санкция със сигурност ще има. Тя ще стане ясна когато управителния съвет на отбора се събере, за да разгледа поведението на вратаря. Едва ли обаче от ръководството ще оповестят наказанието преди сблъсъка с Берое.

Неврокопчани вече играха с Берое четвъртфинал за Купата на България преди малко повече от месец, като загубиха с 0:1 в Стара Загора и с 1:3 у дома. Евентуална победа в днешния мач на практика ще подсигури оставането на Пирин още една година в елита. С оглед на започналите празници и хубавото време се очаква доста зрители на стадиона в Гоце Делчев. Клубното ръководство запази цената на билетите от 5 лева, каквато бе през целия сезон.