Мениджърът на Манчестър Юнайтед Луис ван Гаал коментира кошмарната серия от четири поредни загуби. Според холандския специалист, основната причина за провала е огромното напрежение, което се е стоварило върху „червените дяволи".
„Натискът върху мен е огромен. С всеки изминал мач пресата върху мен става все по-силна. Трябва да решим този проблем. Ситуацията става доста трудна след четирите поредни загуби. Мисля, че напрежението е причината за слабата ни форма.
Медиите не разбраха моето послание. Аз ги критикувам заради това, че пишат непотвърдени неща. Аз не съм обиден, защото съм свикнал с техния стил.
Що се отнася до Руни - аз винаги съм вярвал в моите играчи. Виждам как те работят на тренировка. Всички искат да играят много добре, но не винаги се получава", каза Ван Гаал след загубата от Стоук Сити.