Шампионите от Манчестър Сити стигнаха границата от 100 точки във Висшата лига след победа с 1:0 като гост над Саутхемптън. Срещата бе от последния кръг на първенството. Единственото попадение дойде дълбото в добавеното време и бе дело на Габриел Жезус.

Двубоят започна по-добре за гостите. Браво спаси опасен удар на Стивънс. В 9-ата минута удар на Уесли Хьоедт срещна гредата, след което Данило изби от голлинията.

Играчите на Пеп Гуардиола имаха значително предимство във владението на топката през първата част, но въпреки това не успяха да нанесат точен удар към вратата на "светците".

Снимка 356211

В 61-вата минута удар на Стърлинг срещна гредата, а секунди след това Джон Стоунс нанесе първия точен удар в актива на гостите, след като засече с глава центриране от корнер.

Саутхемптън пропиля две отлични възможности за гол. Първо в 70-ата минута Браво спаси удар на Уорд-Праус, а след това Фернандиньо изби от голлинията шут на Тадич.

Така се стигна до 94-ата минута, когато Кевин де Бройне с пас от дълбочина изведе Габриел Жезус зад защитата на домакините и бразилецът с техничен удар вкара за 0:1.