Манчестър Сити се класира за четвъртфиналите за Карабао Къп след победа с 3:1 над Саутхемптън. Головете на "Етихад" за "гражданите" вкараха Николас Отаменди (20), Серхио Агуеро (38,56). За "светците" точен бе Джак Стивънс (35).

Сити излезе напред в резултата в 20-ата минута, когато Бернардо Силва центрира в наказателното поле, където Отаменди с глава насочи топката неспасяемо във вратата.

В 38-ата минута "гражданите" удвоиха преднината си. Тимът на Пеп Гуардиола организира отлична атака отдясно, при която Кайл Уокър центрира в наказателното поле, където Агуеро засече във вратата за 2:0.

Снимка 450258

В 58-ата минута аржентинецът отбеляза трети гол в мача. Марез опита силен удар извън наказателното поле, топката рикошира в играч на гостите, а Агуеро в прати във вратата.

Почетният гол за "светците" бе дело на Джак Стивънс. Защитникът засече с глава центриране от корнер на Уорд-Праус.