Манчестър Сити разби с 3:0 Астън Вила в мач от 10-ия кръг на Висшата лига. Головете на "Етихад" паднаха през второто полувреме. В 46-ата минута Рахийм Стърлинг откри резултата. В 65-та Кевин де Бройне направи 2:0, а крайният резултат оформи Илкай Гюндоган пет минути след това.

В 87-ата минута Фернандиньо бе изгонен. С успеха "гражданите" си върнаха второто място в класирането с 22 точки. Бирмингамци са 13-и с 11 точки.

Домакините владееха инициативата през първото полувреме, но Вила се защитаваше отлично и не допусна попадение във вратата си. Гостите на два пъти поискаха дузпа, но след консултация с ВАР такива не последваха.

Снимка 449772

Източник: Twitter

Две минути преди почивката "гражданите" създадоха най-чистата си възможност през първата част. Тя дойде след поредния пробив на Стърлинг, който бе единственият играч на домакините, създаващ проблеми на отбраната на Сити. Английският национал намери добре Давид Силва в наказателното поле, но ударът на испанеца премина на сантиметри встрани от далечната греда.

Втората част започна отлично за домакините. 20-тина секунди след подновяването на играта Стърлинг получи отличен пас, финтира Мингс и прати топката във вратата.

В 55-ата минута Мингс до голяма степен изкупи грешката си при гола, след като изчисти от голлинията удар на Жезус.

Оперираха левия бранител на Ман Сити

Не се знае точно колко време ще се възстановява Олександър Зинченко

В 65-ата минута Сити удвои преднината си при доста спорни обстоятелства. Късо изпълнение на корнер стигна до Де Бройне, който отправи нещо средно между удар и центриране. Топката премина през куп от играчи, а в последния момент Стърлинг, който бе точно пред Хийтън, се отмести и топката влезе във вратата на гостите. Изглеждаше, че английският национал е в положение на засада, но главният рефер призна попадението.

Пет минути след това Гюндоган оформи крайния резултат, след като намери топката при разбъркване в наказателното поле и оформи крайното 3:0.

В 87-ата минута Фернандиньо бе изгонен с втори жълт картон.