Отборът на Кристъл Палас нанесе втора загуба за сезона във Висшата лига на Манчестър Сити, след като днес си тръгна от "Етихад" с три точки и победа с 3:2 над действащия шампион на Англия.

"Гражданите" откриха резултата в 27-ата минута, след като Фабиан Делф изпрати много хубаво центриране в наказателното поле, което бе насочено към Илкай Гюндоган. Той успя да достигне до топката и отблизо изпрати с глава кълбото в мрежата - 1:0.

Снимка 396944

Източник: БГНЕС

В 33-ата минута обаче, Шлъп изравни след като лесно се справи със защитата и вратаря на домакините - 1:1. Само две минути по-късно, ситуацията за Сити се влоши още повече. Таунзенд отбеляза много красиво попадение за 2:1, след като изпрати топката от воле в горния десен ъгъл. Никакви шансове за вратаря на "гражданите".

В 51-ата минута, Андре Маринър отсъди дузпа в полза на Палас, а зад топката застана Лука Миливоевич, който не сгреши от бялата точка - 3:1.

Снимка 396942

В 86-ата минута, Кевин де Бройне успя да намали на 2:3, но силите на домакините не стигнаха за нищо повече и те претърпяха втората си загуба за сезона в Премиър лийг.

След тази победа, Манчестър Сити изостана на второто място с четири точки след първия Ливърпул, докато Кристъл Палас е 14-ти с 18.

Резултати от 18-ия кръг във Висшата лига:

Арсенал - Бърнли 3:1

Арсенал победи Бърнли с 3:1

Обамеянг отново блести за Арсенал, битката с Челси продължава

Два нови гола за лидера в атаката на "артилеристите"

Борнемут - Брайтън 2:0

Нюкасъл - Фулъм 0:0

Уест Хем - Уотфорд 0:2

Хъфърсфийлд - Саутхемптън 1:3

Челси - Лестър 0:1

Челси загуби от Лестър с 0:1

Лестър стъписа Челси на "Стамфорд Бридж", гол на Варди донесе победата на "лисиците"