Челси изненада неприятно привържениците си и загуби на собствен терен от състава на Лестър.

Двубоят между двата тима от 18-ия кръг на английската Висша лига завърши при резултат 0:1. Автор на единственото попадение в мача стана Джейми Варди, разписал се през вторите 45 минути.

Челси е на 4-ото място във временното класиране с 37 точки, като изостава на два пункта от третия Тотнъм. "Сините" от Лондон са с равен актив с тима на Арсенал, така че ще останат в Топ 4, въпреки поражението си.

Снимка 396934

Източник: Twitter

В миналия кръг футболистите на мениджъра Маурицио Сари надиграха Брайтън с 2:1 като гости, а в средата на седмицата победиха Борнемут с 1:0 в турнира за Купата на Лигата и се класираха на 1/2-финалите, където ще срещнат Тотнъм. Днес обаче те нямаха късмет.

Снимка 396936

В последния си домакински мач във Висшата лига, Челси изигра много силен двубой и победи Манчестър Сити с 2:0. Лондончани бяха в серия от четири поредни победи у дома във всички турнири. Тази вечер тази тяхна поредица бе прекъсната.

През първата част на мача единствено липсата на късмет попречи на футболистите на Челси да се доберат до крайния успех, като в края на полувремето изстрел на Азар срещна напречната греда на вратата, пазена от Шмайхел.

Снимка 396935

През втората част на двубоя обаче "лисиците" се активизираха, заложиха на бързи контраатаки и не сгрешиха.

Единственото попадение в срещата бе реализирано от Джейми Варди само 6 минути след паузата, като голаджията се оказа в чиста позиция в полето на Челси и с хладнокръвен, плътен изстрел не остави шансове на съперниковия страж, като не му позволи дори да помръдне от позицията си.

Снимка 396938

Пет минути преди края Жиру можеше да изравни, но опитът му за акробатично изпълнение в полето на опонента не беше успешен.

Давид Луис: Можем да спечелим титлата

"Не ми е първият сезон тук, така че знам, че всичко е възможно"