Арсенал победи Бърнли в мач от 18-ия кръг на Висшата лига. Битката на стадион "Емиратс" завърши при резултат 3:1.

Точен за победителите на два пъти бе голмайсторът на тима Пиер-Емерик Обамеянг, а в продължението на мача и Иуоби се разписа. За съперника вкара Барнс.

Арсенал отговори подобаващо след отпадането от Тотнъм за Купата на Лигата и поражението от Саутхемптън преди седмица, въпреки че Бърнли предложи сериозен отпор на съперника си.

"Виненочервените" измъчиха сериозно "шпорите" миналия уикенд преди все пак да загубят и днес отстъпиха и при визитата си в Северен Лондон.

Снимка 396910

Източник: Twitter

Бърнли е в зоната на изпадащите и е далеч от формата си от миналата кампания, така че както Шон Дайш изтъкна, отборът се нуждае от точки, а не от силни представяния. Наставникът на тима едва ли е останал доволен от регистрирания краен резултат.

Защитата на "артилеристите" продължава да бъде неубедителна, като това пролича с всичка сила още преди да са изтекли и две игрови минути на "Емиратс". Защитниците на Арсенал позволиха на съперника да стигне до пеналта, като единствено липсата на късмет лиши гостите от ранен гол в мача.

Снимка 396911

В 14-ата минута намиращият се в превъзходна форма Пиер-Емерик Обамеянг даде преднина на тима си, разписвайки се за 1:0. Това стана възможно след чудесен пробив на Йозил и асистенция на Лаказет.

Преди почивката самият Лаказет също можеше да прати топката в мрежата, но изстрелът му от близка дистанция не намери очертанията на вратата.

Снимка 335303

Само 3 минути след паузата подаване в дълбочина на Гендузи намери Колашинац, който продължи топката към Лаказет, асистирал на Обамеянг за 2:0.

2:1 направи Ашли Барнс, възползвал се от грешка в защитата на Арсенал в 63-ата минута на двубоя.

В продължението на мача и Иуоби, влязъл като резерва, вкара топката в мрежата. Голът бе зачетен, въпреки че при повторенията се видя, че футболистът на домакините е бил в положение на засада.

Така Арсенал е спечелил вече 28 последователни двубоя у дома срещу тимове, започнали кръга в зоната на изпадащите.

Арсенал има с какво да се гордее в мачовете си с Бърнли

Девет победи и равенство в последните 10 мача срещу "виненочервените" за столичани