Шампионът на България Лудогорец загуби третата си контролна среща от подготовката на турска земя.

Разградчани отстъпиха пред единайсеторката на ЧФР Клуж с 0:2.

Автор на първия гол в мача стана Ланг, разписал се още през първото полувреме на мача. В самия край на двубоя Ганеа вкара за 2:0.

Снимка 401888

Източник: Официален сайт на Лудогорец

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Лудогорец - ЧФР Клуж 0:2, попадение на Ганеа

Шампионите се прибират в България на 3 февруари

Първото полувреме беше динамично, включваше сериозен покрит от футболистите и на двата тима периметър, но ситуациите за отбелязване на гол не бяха толкова много.

По-често съставите имаха възможност да изпълняват статични положения, предимно корнери. При тях всеки път състезателите на Клуж успяваха да създадат напрежение пред Броун, докато ъгловите удари на българския тим не търсеха никого конкретно и често завършваха с избита напред топка от бранител.

В 17-ата минута, след разбъркване в полето на Броун именно при изпълнение на корнер, се стигна и до откриването на резултата.

Снимка 401890

Вратарят на Лудогорец не се намеси добре, футболистите пред него не успяха да му помогнат и да изчистят топката, Ланг се добра първи до нея и от непосредствена близост я прати в мрежата за 0:1.

Основно опасностите за българския тим в половината на съперника бяха свързани с Кешеру и Лукоки. Последният получи две чудесни възможности за отбелязване на попадение в самия край на полувремето.

Първо обаче той не успя да се разпише, като ударът му бе избит от голлинията от защитник на Клуж, а една атака по-късно Лукоки отново не бе точен, този път останал пред полупразната врата пред себе си, като шутира встрани от целта.

Снимка 401887

Така или иначе нова промяна в резултата преди паузата не беше регистрирана.

През вторите 45 минути двамата треньори осъществиха редица промени в съставите си.

За Лудогорец заиграха цели 10 нови състезатели, сред които бе и националният вратар Пламен Илиев.

Снимка 401882

Това не доведе до нещо съществено на терена. Все пак нова промяна в резултата бе регистрирана в самия край на мача, когато Ганеа вкара за 2:0 с прецизен изстрел.

Това бе второто поражение за разградчани в проверките до момента. Те ще изиграят общо шест контролни мача в Турция. Първият съперник бе Ботошани (1:3), а на 18 януари шампионите премериха сили с унгарския Хонвед (4:2).

Динамо (Букурещ) не успя да изкуши Лудогорец за Драгорш Григоре и Мей Махлангу

Двамата футболисти остават в редиците на българския шампион

За 25 януари е предвидена контрола с лидера в полското първенство Лехия (Гданск). На 1 февруари Лудогорец се изправя срещу руския Ахмат, а на следващия ден е последния спаринг на турска земя - срещу шампиона на Сърбия и участник в Шампионската лига Цървена звезда.

Лудогорец се прибира в България на 3 февруари.

Пламен Илиев: Никой не ми е давал гаранции, че ще съм титуляр

"Всеки, който идва, включително и аз трябва да си заслужи мястото"