90′

Последен съдийски сигнал.

Победа за ЧФР Клуж.

Лудогорец загуби от ЧФР Клуж с 0:2

Нова загуба за Лудогорец в контролите, два различни състава за шампионите в мача

За отбора следва контрола с Лехия (Гданск)

87′

ГОООООООООООООООЛ!

0:2!

Предимството на съперника е удвоено.

Попадение на 19-годишния Ганеа.

Разписа се той с точен, премерен изстрел.

82′

Ганеа сменя Омрани.

80′

Продължително спречкване между Анисе и футболист на Клуж.

Главният съдия привиква състезателя на българския тим.

В крайна сметка страстите са потушени, без да бъдат показвани официални предупреждения.

75′

Пауло полага усилия да затрудни защитниците на съперника.

Те обаче му противодействат успешно до този момент.

71′

Пауло пробива в половината на съперника и търси възможност за стрелба.

Шутира от границата на наказателното поле.

Без ефект. Промяна в резултата не е регистрирана.

70′

Без възможности пред футболистите на Лудогорец за отбелязване на попадение.

Празни пространства пред състезателите в зелени екипи няма.

Личи си, че това е един от най-стабилните в защита тимове в Румъния.

69′

Почти целият отбор на Лудогорец бе заменен.

10 промени в състава наведнъж.

Пламен Илиев застава на вратата.

Кампаняро, Пауло, Махлангу, Бакалов, Анисе и Натанаел също се появяват на терена.

67′

Мурешан заменя Дяк.

65′

Петелеу сменя Манеа.

60′

Кулио сменя Дяк.

59′

Паун сменя Йоница.

56′

Засада на Лукоки.

Подаването към него беше на Кешеру.

Започват двамата и това полувреме така, както стартираха предишното.

52′

Опит за изстрел от далечна дистанция на Лукоки.

Топката се отбива в тялото на защитник.

Нов ъглов удар за Лудогорец.

51′

Жълт картон за Вандерсон.

47′

Арлаускис сменя Фернандес.

46′

Григоре сменя Форстър.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме беше динамично, включваше сериозен покрит от футболистите и на двата тима периметър, но ситуациите за отбелязване на гол не бяха толкова много.

По-често съставите имаха възможност да изпълняват статични положения, предимно корнери. При тях всеки път състезателите на Клуж успяваха да създадат напрежение пред Броун, докато ъгловите удари на българския тим не търсеха никого конкретно и често завършваха с избита напред топка от бранител.

В 17-ата минута, след разбъркване в полето на Броун именно при изпълнение на корнер, се стигна и до откриването на резултата.

Вратарят на Лудогорец не се намеси добре, футболистите пред него не успяха да му помогнат и да изчистят топката, Ланг се добра първи до нея и от непосредствена близост я прати в мрежата за 0:1.

Основно опасностите за българския тим в половината на съперника бяха свързани с Кешеру и Лукоки. Последният получи две чудесни възможности за отбелязване на попадение в самия край на полувремето.

Първо обаче той не успя да се разпише, като ударът му бе избит от голлинията от защитник на Клуж, а една атака по-късно Лукоки отново не бе точен, този път останал пред полупразната врата пред себе си, като шутира встрани от целта.

Така или иначе нова промяна в резултата преди паузата не беше регистрирана.

45′

Почивка.

42′

Пробив на Вандерсон, подава към Попа.

Успореден на голлинията пас към Лукоки, който от близка дистанция не успява да порази целта.

Втори подобен пропуск за футболиста на Лудогорец.

40′

Вандерсон подава към Лукоки.

Последният стреля, но топката е избита от самата голлиния от върнал се да помага на вратаря си защитник.

Малшанс за Лукоки, късмет за румънския тим.

38′

Продължително разиграване пред наказателното поле на Клуж.

Топката в крайна сметка достига до Недялков, който я изритва далеч над вратата на съперника.

Провалена акция за разградчани.

35′

Поредица от ъглови удари в мача.

По още един за всеки от отборите.

Нищо запомнящо се след разиграванията от статичните положения.

30′

Моци остава да лежи на земята след съприкосновение със съперников футболист.

Бранителят на Лудогорец се изправя на крака, но по всяка вероятност ще бъде заменен.

25′

Грешка в средата на терена за Лудогорец.

Топката достига до Джокович, който напредва в половината на българския отбор и центрира.

Пасът му е избит в пореден корнер.

23′

Засада на Клаудиу Кешеру.

Опита интересно извеждащо подаване Горалски, но нападателят е бил зад последния в защитата на съперника.

18′

Кешеру излиза очи в очи с Фернандес и стреля!

Вратарят избива топката в корнер.

Нищо интересно след изпълнението на ъгловия удар.

16′

ГОООООООООООООООООООЛ!!!

0:1!

Попадение на Ланг!

Разбъркване в наказателното поле на Лудогорец след подаване от ъглов удар.

Защитниците на "орлите" не се ориентираха, Броун не се намеси и Ланг бележи от близка дистанция за 0:1.

12′

Силен диагонален изстрел на Горалски от границата на наказателното поле!

Топката преминава на сантиметри от целта.

Добра възможност за "орлите".

11′

Официално предупреждение за Манеа.

10′

Жулио Баптища не е в състава на ЧФР Клуж.

Причината - бившият футболист на Реал (Мадрид) е с контузия в десния си крак и не е на разположение на тима си.

8′

Джокович центрира опасно по левия фланг от нападението на Клуж.

Омрани не успява да засече подаването, след като топката е избита от бранител на българския отбор.

7′

Кешеру и Лукоки размениха бързо ролите си на терена.

Явно в опит да объркат бранителите на Клуж.

6′

Прави впечатление, че Кешеру е отстъпил ръководната роля в нападение на Лукоки.

Поне на този етап от срещата, румънецът предимно захранва с подавания своя съотборник.

5′

Футболистите на ЧФР Клуж се опитват да установят териториално надмощие.

Акциите им обаче не достигат до наказателното поле на разградчани.

4′

Ъглов удар в полза на Лудогорец.

Центрирането намира футболист на разградчани, който обаче не успя да отиграе подобаващо кълбото и то се връща в притежание на състезателите на Клуж.

3′

Добра комбинация между Сисиньо и Попа.

Последният отправя изстрел по посока вратата на съперника.

Неточно изпълнение.

Запознайте се с Адриан Попа: Моторета разплака Стяуа и "паркира" в Лудогорец

Румънецът е едно от най-новите попълнения на българския шампион

2′

Козмин Контра - националният селекционер на Румъния - е на трибуните.

Ще следи той изкъсо изявите на националите си, които ще вземат участие в мача.

1′

70. Шверчок

Шампионът на България Лудогорец излиза днес в третата си контролна среща от подготовката на турска земя.

Разградчани ще се изправят срещу единайсеторката на ЧФР Клуж.

Общо шест контролни мача ще изиграе в Турция българският номер едно. Първият съперник бе Ботошани, на 18 януари шампионите премериха сили с унгарския Хонвед, а днес се изправят срещу първенеца на Румъния ЧФР Клуж.

Динамо (Букурещ) не успя да изкуши Лудогорец за Драгорш Григоре и Мей Махлангу

Двамата футболисти остават в редиците на българския шампион

За 25 януари е предвидена контрола с лидера в полското първенство Легия (Гданск). На 1 февруари Лудогорец се изправя срещу руския Ахмат, а на следващия ден е последния спаринг на турска земя - срещу шампиона на Сърбия и участник в Шампионската лига Цървена звезда.

Лудогорец се прибира в България на 3 февруари.

Пламен Илиев: Никой не ми е давал гаранции, че ще съм титуляр

"Всеки, който идва, включително и аз трябва да си заслужи мястото"

Тази сутрин звездите на шампионите проведоха тренировка във фитнеса. Заниманието протече под ръководството на кондиционния треньор Иван Диаз.

След упражненията в залата групата имаше тренировка на вътрешния терен на хотел "Корнелия Даймънд".