Лудогорец победи Фортуна (Дюселдорф) с 3:1 в първата си контролна среща за 2016- а година. Шампионите показаха бърз и комбинативен футбол. Възпитаниците на Георги Дерменджиев пресираха съперника си и контролираха играта през целия мач.

В 35- ата минута Кешеру откри резултата на стадион „Титаник". Вандерсон отбеляза втория гол за разградчани в 66- ата минута, а само шест минути по-късно се разписа и Абел Анисе.

Почетното попадение за Фортуна бе дело на Бебоу, който бе точен в последната минута на сблъсъка.

НАЙ-ИНТЕРЕСНОТО ПО МИНУТИ:

ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ:

1 - Начало на мача!

3 - Марселиньо стреля високо над вратата на Фортуна.

5 - Отново Марселиньо опитва удар, този път в ръцете на вратаря.

8 - Играч на Фортуна е в положение на засада.

11 - Немците центрират от корнер, но защитата на Лудогорец се справя с опасността.

17 - Игра в центъра на терена, българският тим владее продължително топката.

22 - Лудогорец пресира умело своя съперник.

26 - Бебоу стреля неточно

35 - Гол за Лудогорец! Точен е Кешеру.

40 - Борян отразява блестящо удар от фаул на Гартнер.

43 - Лукоки преодолява двама защитници на немците, но стреля слабо.

45 - Край на първата част!

ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ:

46 - Начало на второто полувреме!

50 - Вандерсон стреля покрай вратата.

58 - Кишада пробива, но ударът му е блокиран.

66 - 2:0 за Лудогорец! Автор на гола е Вандерсон.

72 - Нов гол за Лудогорец! Точен е Абел Анисе.

83 - Демирбей стреля много неточно.

87 - Фортуна получава правото да изпълни пряк свободен удар.

90 - Гол за Фортуна. Автор на попадението е Бебоу.

92 - Край на мача!

Лудогорец - Фортуна 3:1

1:0 Кешеру 35
2:0 Вандерсон 66
3:0 Анисе 72
3:1 Бебоу 90

Лудогорец (първо полувреме): 1. Борян; 25. Минев, 27 Моци, 3. Марем, 16 Ангуло, 8. Саша, 30. Препелица, 22. Кафу, 84 Марселиньо, 92. Лукоки, 28. Кешеру

Лудогорец (второ полувреме): Аргилашки, Витиня, Керчев, Терзиев, Натанаел, Дяков, Анисе, Ал. Василев, Вандерсон, Александров, Кишада

Фортуна: Уннерстал: Шчауерте, Шмитс, Aгуи, Авевор, Мадлунг, Демирбей, Гартнер, Сарарер, Бебоу, Ван Динен