Астана победи Лудогорец с 2:1 в първи мач от 3-тия квалификационен кръг на Лига Европа. "Орлите" бяха тотално надиграни от своя опонент и трябва да се радват, че се отърваха само с гол пасив от визитата си в Казахстан.

Ноа Сонко Сундберг даде аванс на разградчани в 34-ата минута, но Астана обърна резултата с попадения на Томашевич(41') и Марочкин(53'). Реваншът е след седмица в Разград.

Астана - Лудогорец 2:1 (Развой на срещата по минути)

Мачът е от 17:00 часа

Домакините стартираха доста силно двубоя и още във втората минута можеха да открият резултата. Атака по дясното крило позволи на Аимбетов да центрира в наказателното поле, а там Вороговский беше оставен непокрит и с шут от малкото наказателно поле разтресе напречната греда.

Аимбетов продължаваше да тормози "орлите" по десния фланг и в 13-ата минута стреля опасно покрай гредата.

В 17-ата минута станахме свидетели на опасни положения и пред двете врати. Първо Аимбетов излезе очи в очи срещу Серджио Падт, но вратарят спаси удара му. В ответната атака Десподов центрира в полето на казахтанците, получи се разбъркване, а Фон Витри стреля, но домакините успяха да изчистят.

Снимка 629182

Източник: startphoto.bg

Десет минути преди почивката "орлите" откриха резултата чрез неочакван герой. Кирил Десподов центрира в полето на Астана от пряк свободен удар, а бившият футболист на Левски Сонко Сундберг с глава прати топката в мрежата за 0:1.

Домакините обаче успяха бързо да възстановят равенството. В 41-ата минута след центриране от пряк свободен удар, Зарко Томашевич скочи над всички в наказателното поле на Лудогорец и с глава не остави шансове на Падт.

Снимка 629181

Само осем минути след подновяването на играта домакините обърнаха развоя на събитията в своя полза. Ховнанисян центрира отдясно, а Марочкин матира Падт с глава и направи резултата 2:1.

След точно един час играта "орлите" се пропукаха отляво и след центриране в наказателното поле, Дабро беше абсолютно сам пред опразнената врата, но за ужас на своите съотборници, изпрати топката над гредата.

Снимка 629177

Двадесет минути преди края Лудогорец имаше добра възможност да възстанови равенството, но Чондрич блесна със страхотно спасяване след удар с глава на Руан Секо.

В 81-вата минута Лудогорец отново оцеля. След центриране отдясно Досмагамбетов стреля отблизо, но Серджио Падт отново бе на своето място.

До края на мача нямаше повече чисти положения и така Астана взе аванс преди реванша в Разград.