Турнир: Лига Европа Стадион: "Астана Арена", гр. Астана (Казахстан) Зрители:
90+6′

КРАЙ НА МАЧА!

90′

6 минути добавено време

87′

Жълт картон за Оливие Вердон, който задържа играч на Астана и спря опасна контраатака на домакините.

81′

ШАНС ЗА АСТАНА! След центриране отдясно Досмагамбетов стреля отблизо, но Серджио Падт отново бе на своето място.

78′

Спас Делев замени Марсел Хайстер.

78′

Якуб Пьотровски отстъпи мястото си на Педро Нареси.

73′

Серджио Падт на два пъти спаси опасни удари от дистанция на казахстанците.

72′
Снимка 629179

Източник: startphoto.bg

70′

Двадесет минути преди края Лудогорец имаше добра възможност да възстанови равенството, но Чондрич блесна със страхотно спасяване след удар с глава на Руан Секо.

66′

Нова промяна в отбора на Лудогорец.  Видал влезе на мястото на Текпетей.

62′
Снимка 629181

60′

НЕВЕРОЯТЕН ПРОПУСК НА АСТАНА! Този път "орлите" се пропукаха отляво и след центриране в наказателното поле, Дабро беше абсолютно сам пред опразнената врата, но за ужас на своите съотборници, изпрати топката над гредата!

57′

Доминик Янков замени Кирил Десподов.

57′

Иван Йорданов влезе на мястото на Клод Гонсалвеш.

53′

ГООЛ! 2:1 ЗА АСТАНА! Само осем минути след подновяването на играта домакините обърнаха развоя на събитията в своя полза! Ховнанисян центрира отдясно, а Марочкин матира Падт с глава!

47′

Жълт картон за Клод Гонсалвеш.

47′

Степан Лончар е декориран в жълто.

45′

НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ!

45+1′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

41′

ГООЛ ЗА АСТАНА! 1:1! Домакините успяха бързо да възстановят равенството. След центриране от пряк свободен удар, Зарко Томашевич скочи над всички в наказателното поле на Лудогорец и с глава не остави шансове на Падт.

34′

ГООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! НОА СОНКО СУНДБЕРГ!! Десет минути преди почивката "орлите" откриха резултата чрез неочакван герой. Кирил Десподов центрира в полето на Астана от пряк свободен удар, а бившият футболист на Левски Сонко Сундберг с глава прати топката в мрежата!

30′

Владение на топката: Астана: 56%, Лудогорец 44%

17′

В 17-ата минута станахме свидетели на опасни положения и пред двете врати. Първо Аимбетов излезе очи в очи срещу Серджио Падт, но вратарят спаси удара му. В ответната атака Десподов центрира в полето на казахтанците, получи се разбъркване, а Фон Витри стреля, но домакините успяха да изчистят.

Снимка 629177

13′

Аимбетов продължаваше да тормози "орлите" по десния фланг и в 13-ата минута стреля опасно покрай гредата. Оказа се все пак, че се е намирал в положение на засада.

2′

ГРЕДА ЗА АСТАНА!! Домакините стартираха доста силно двубоя и още във втората минута можеха да открият резултата. Атака по дясното крило позволи на Аимбетов да центрира в наказателното поле, а там Вороговский беше оставен непокрит и с шут от малкото наказателно поле разтресе напречната греда!

1′

72. Станислав Басманов

Астана посреща Лудогорец в среща от третия квалификационен кръг на Лига Европа. Шампионът на България гостува в Казахстан от 17:00ч. българско време.

Разградчани отпаднаха от Олимпия (Любляна) в квалификациите на Шампионска лига и сега продължават във втория по сила турнир.

Победителят от двойката ще се изправи срещу нидерландския гранд Аякс в плейофа за Лига Европа. Загубилият от Лудогорец и Астана пък ще се изправи срещу победителя от двойката Валмиера (Латвия) - Партизани (Албания) в плейофния кръг на Лигата на конференциите.

Защитник на Астана: Лудогорец и Динамо (Загреб) не бива да се сравняват

"Ще дадем всичко от себе си, за да зарадваме феновете"

За двубоя с Астана Ивайло Петев ще може да разчита на двама нови играчи, които до момента нямаха картотеки за евротурнирите. Това са централният защитник Ноа Сонко Сундберг и нападателят Руан Крус. За сблъсъците с казахстанския шампион те сменят в списъка на УЕФА контузеният таран Квадво Дуа, както и даденият под наем на Сантос през миналата седмица халф Нонато.

Аут за сблъсъка с Астана е десният бек Сон заради червен картон от мача с Олимпия.