Беларус спечели златния медал в смесените двойки на олимпийския турнир по тенис. Макс Мирни и Виктория Азаренка победиха в изключително оспорван мач Анди Мъри и Лора Робсън с 2:6, 6:3, 10:8.

По този начин белорусите лишиха местния любимец Мъри от втори златен медал на Игрите в Лондон. Както е известно, по-рано днес шотландецът би Роджър Федерер на финала при синглите. Медалът е втори и за Азаренка, която взе бронза при жените.

Първият сет започна отлично за представителите на домакините, които набързо поведоха с 4:0, а оттам насетне бе вече лесно да го затворят.

Вторият обаче бе доста по-оспорван, като Азаренка и Мирни успяха да се откъснат напред с 4:1,а след това не допуснаха изненади и успяха да изравнят - 1:1.

В решителния трети сет драмата бе пълно като двете двойки непрекъснато сее догонваха в резултата. Наложи се да се изиграят цели 18 гейма, като в крайна сметка Мирни и Азаренка явно се оказаха по-свежи и успяха да грабнат победата с10:8, а с това и златото.