Локомотив (София) се раздели с нападателя Карим Бухмиди. Първият мач за играча от над 3 месеца се оказа и последен за него с екипа на тима. В понеделник етническият алжирец бе привикан от ръководството на "железничарите", за да се обсъди прекратяването на контракта му, съобщава "24 часа".

Решението за изгонването му е взето след загубата с 1:2 от Локо в Пловдив. Бухмиди стана причина столичани да получат първия гол, а и ги остави с човек по-малко.

Десетина минути след почивката нападателят игра с ръка в наказателното поле на гостите. След консултация със системата за видеонаблюдение главният съдия Волен Чинков даде дузпа за пловдивчани и показа жълт картон на Бухмиди.

Иван Колев: Причината за загубата ни е проста - червения картон и дузпата

Най-болезнено е, че губим без да сме надиграни, коментира специалистът

Той бе втори на "Лаута" за Бухмиди, който пристигна в "Надежда" в началото на юли, и французинът бе изгонен. Всичко това се случи малко преди 23-годишният футболист на столичния тим да бъде сменен.

Със загубата в Пловдив, Локо продължи серията си без победа. За последно "червено-черните" записаха успех в първенството на 27 септември - 1:0 над "Славия".

Последваха 5 загуби и 1 равенство. Софиянци загубиха от пловдивския си адаш на 1/8-финалите на турнира за купата на България.