Локомотив (София) победи с 2:0 Ботев (Гълъбово) в мач от кръг №20 на Втора лига. Столичните "железничари" постигнаха първи пролетен успех, след като в предишния си мач допуснаха загуба от втория тим на Лудогорец.

През първата част домакините бяха значително по-активният тим на терена, но така и не успяха да стигнат до откриване на резултата. Пропуски направиха Тодор Траянов, Александър Александров и Светослав Диков, а Илиян Стефанов удари греда след удар с глава.

Милен Радуканов: Само Септември може да създаде проблеми на Септември

Наставникът счита, че няма нищо на всяка цена

През втората част ситуацията на терена не се промени много и в крайна сметка в 60-ата минута резултатът беше открит. Точен беше бразилецът Шоко. Десетина минути по-късно падна и второто попадение дело на Диков.

С победата си днес Локомотив се върна на четвъртата позиция с актив от 33 точки. Гълъбовци останаха с 23 точки на 11-о място.