Ливърпул се размина с финал в турнира за Купата на Лигата, след като "мърсисайдци" допуснаха ново поражение с 1:0 от Саутхемптън, този път на своя "Анфийлд" и така с общ резултат 0:2 от двата мача са аут от турнира.

Успех на формацията на Юрген Клоп щеше да ги прати срещу Манчестър Юнайтед, който утре гостува на Хъл Сити след комфортна преднина от 2:0 в първия мач на "Олд Трафорд", и спокойно може да се каже, че визитата е протоколна за играчите на Жозе Моуриньо.

Не такава беше обаче за тези на Ливърпул, които и днес показаха, че нямат достатъчно дълбочина в състава и достойни заместници на водещите си футболисти.

През първото полувреме "светците" на Клод Пюел имаха няколко възможности да нанесат своя удар, но със страхотни пропуски се отличиха Дейвис и Тадич, които не успяха да вкарат от 100 % позиции.

През втората част "мърсисайдци" вдигнаха оборотите и заредиха атака след атака, но за ужас на Юрген Клоп вратарят Фрейзър Форстър изби топката от голлинията след удар на Емре Джан.

Малко по-късно Стъридж и Коутиньо също изпуснаха чисти положения, а в 84-та минута домакините поискаха дузпа за игра с ръка на Шейн Лонг, която не беше отсъдена.

Вместо това нападателят на "светците" се възползва от добра контраатака и с диагонален удар отдясно на наказателото поле нокаутира "мърсисайдци" с гол в добавеното време и реши всичко в двубоя!

Ливърпул - Саутхемптън 0:1