Ливърпул продължи великолепната си серия във Висшата лига, след като надви с 2:0 у дома Уотфорд. И двата гола за успеха на "мърсисайдци" вкара Мохамед Салах (38,90).

С успеха "червените" събраха 49 точки и увеличиха аванса си пред втория Лестър на 11 точки. "Лисиците" са с мач по-малко. "Стършелите" са на дъното с едва 9 пункта.

Двубоят започна с доминация на домакините, но положения пред вратата на Уотфорд липсваха. В 37-ата минута "стършелите" имаха страхотен шанс, след като Капу проби отдясно и върна към Дукуре, който бе оставен сам около точката за изпълнение на дузпа, но не успя да уцели топката.

След това положение се стигна до корнер, след който Ливърпул организира страховита контраатака. Мане изведе Салах, който с елегантен удар в далечния ъгъл вкара за 1:0.

В 42-рата минута Уотфорд пропусна втора добра възможност. Този път Сар се оказа непокрит и имаше шанс да стреля от десетина метра, но и той се размина нелепо с топката.

Снимка 457529

Източник: Twitter

Минута преди края на полувремето Мане елиминира вратаря на гостите, но не намери очертанията на вратата.

В 49-ата минута Сар проби добре и стреля от малък ъгъл, но Алисон спаси. Минута по-късно Мане засече много добре с глава след центриране отляво на Шакири. Топката влезе в далечния ъгъл, но след намесата на ВАР попадението бе отменено заради много тънка засада на сенегалеца.

Малко след това Деулофеу бе изведен сам срещу Алисон, но не успя да го преодолее.  В 81-ата минута испанецът изпълни необичайно корнер, след който топката срещна гредата.

В 90-ата минута "мърсисайдци" решиха всичко в мача след втори гол на Салах.