Ливърпул записа убедителна победа с 5:1 над Брайтън в днешния мач от 15-ия кръг във Висшата лига. Роберто Фирмино блесна с хеттрик, едно попадение добави Емре Джан, а Люис Дънк си отбеляза автогол.

Глен Мъри пък се превърна в единствения реализатор за домакините, след като се разписа от дузпа.

Челси не даде шанс на Нюкасъл и остава в борбата за върха

Успех с 3:1 за столичани

Емре Джан откри резултата след половин час игра, след хубав пас на Роберто Фирмино, който го намери в наказателното поле, а минути по-късно добави и едно попадение на своята сметка.

Малко след началото на второто полувреме, отново Фирмино се разписа, изпращайки топката в десния ъгъл на вратата.

60 секунди по-късно, домакините от Брайтън получиха право да изпълнят 11-метров наказателн удар, а зад топката застана Глен Мъри, който отбеляза почетен гол след хладнокръвно изпълнение.

В 88-ата минута Фирмино оформи своя хеттрик, след като се разписа от свободен удар, след което пък Люис Дънк си отбеляза автогол.

Така "червените" вече са в Топ 4 с актив от 29 точки, само на една от Арсенал, който е пети, но тази вечер приема Манчестър Юнайтед на "Емиратс".