Челси спечели домакинството си на Нюкасъл в мача между двата тима от 15-ия кръг на Висшата лига.

Срещата на "Стамфорд Бридж" завърши при резултат 3:1 за домакините. Точни в тяхна полза бяха Еден Азар (разписал се на два пъти) и Алваро Мората. За гостуващия тим точен бе Дуайт Гейл.

Снимка 326954

С победата си шампионите успяха да продължат страхотната си серия.

Челси има четири поредни победи у дома в Лигата - с по 1:0 над Суонзи и Манчестър Юнайтед и 4:2 над Уотфорд, както и тази днес.

Отборът няма загуба в първенството в последните си осем мача, в които има седем успеха и едно равенство - гостуването на Ливърпул (1:1).

В Англия разкриха какво е наказанието на Антонио Конте

В Англия разкриха какво е наказанието на Конте

"Неподобаващото" поведение на специалиста му докара глоба

Нюкасъл прекъсна кризата от четири поредни поражения с равенство при визитата на Уест Бромич. От началото на сезона, "свраките" обаче остават само с една победа далеч от дома - 1:0 над Суонзи, която датира от 10-и септември.

В предишния мач между двата отбора в Лондон, Челси се наложи с категоричното 5:1.

Днес до подобен разгром не се стигна, но лондончани все пак наложиха волята си над съперника.

Резултатът бе открит след едва 12 минути игра, изненадващо - от гостите в мача. Автор на попадението за "свраките" стана Дуайт Гейл.

В 21-ата минута домакините се върнаха в срещата с попадение на лидера си Еден Азар, който по безпощаден начин върна състава си в мача.

Снимка 326952

2:1 направи Алваро Мората, който засече добре топката в мрежата след центриране на Франсеск Фабрегас от ъглов удар.

Крайното 3:1 оформи отново Азар, вкарал дузпа в 74-ата минута на мача.

Снимка 326955

Така Челси продължи серията си от вече пет домакински победи над "черно-белите".

Ето и 11-те, на които заложи Антонио Конте в началото на срещата: Куртоа, Аспиликуета, Алонсо, Рюдигер, Кристенсен, Фабрегас, Моузес, Канте, Азар, Дринкуотър, Мората