Отборът Брайтън победи Тотнъм с 3:2 в двубой от седмия кръг на Висшата лига. Успехът на "чайките" е соще по-впечатляващ ос гол факта, че те успяха да наваксат пасив от два гола, за да стигнат до успеха.

Тимо Вернер прати топката в мрежата на Вербрюген в 22-ата минута, но попадението не бе зачетено заради засада.

Тотнъм все пак успя да поведе в 24-ата минута, когато Бренън Джонсън получи пас от Доминик Соланке и с изстрел по земя насочи топката към долния десен ъгъл на вратата за 0:1.

"Шпорите" удвоиха аванса си в 38-ата минута. Тимо Вернер пусна към Джеймс Мадисън, който се разписа за 0:2.

Брайтън направи пълен обрат през втората част, като започна още от началото на второто полувреме. В 48-ата минута Каору Митома прати прецизно центриране в наказателното поле, където Янкуба Минте успя да достигне до топката и да я прати в долния ляв ъгъл, за да върне "чайките" в мача.

Десет минути след това резултатът на вече беше равен. Митома отново изигра важна роля в атаката, като центрира към Жоржиньо Рютер, а бившият съотборник на Илия Груев в Лийдс преодоля Викарио за 2:2.

"Чайките" осъществи пълния обрат в 66-ата минута, когато Рютер проби по фланга и центрира, а Дани Уелбек отблизо с глава прати топката в мрежата.

"Шпорите" имаха възможност да избегнат загубата в 84-ата минута, когато  Удоджи достигна до прецизно подаване и отправи удар, но Вербруген демонстрира своя рефлекс и спаси.