90+3′
Турнир: УЕФА Лига на конференциите Стадион: "Олимпико", гр. Рим (Италия) Зрители:
90+3′

Край на мача.

90′

Три минути добавено време.

86′

Опасен шут!

Мухар беше много близо до това да отбележи, но ударът му бе боксиран.

85′

5:1!

Гол на Тами Ейбрахам, който обаче беше в положение на засада.

84′

Греда!

Рома изпуска нов изгоден шанс.

83′
Снимка 546819

Източник: EPA/БГНЕС

82′

Гол! 4:1!

Манчини вкарва от лесна позиция след рикошет в напречната греда, който се получи заради шут на Смолинг. Бусато тук нямаше как да реагира.

80′

Вилдсхут е изгонен след втори жълт картон.

77′

Кумбула сменя Калафиори.

76′

Опасност! Баи шутира от изгодна ситуация, но ударът му мина над вратата. Можеше и да подаде към свободен съотборник в наказателното поле.

75′

Ейбрахам на мястото на Пелегрини, капитанът напуска под бурни аплодисменти.

74′

Дончев влиза на мястото на Турицов.

73′

Чудесен пробив на неуморния Мазику отляво, но отлична игра в защита на Рома, ъглов удар.

67′

Йомов отстъпва мястото си на Баи.

67′

Жълт картон за Вилдсхут.

64′
Снимка 546811
63′

С двата си гола днес Пелегрини става най-резултатния халф в Топ 5 първенствата. Освен това е първият играч в историята, който вкарва в Шампионска лига, Лига Европа и Лига на конференциите!

62′

ГОЛ! 3:1!

Рома отбелязва след нов пробив по вече споменатата няколко пъти слаба за "червената" защита дясна зона. Калафиори я даде на Пелегрини, който хвана в крачка Бусато и с лек изстрел го преодоля.

58′

Верету на мястото на Вияр и така Моуриньо в рамките на две минути пусната двамата си титуярни звездни халфа.

57′

Кристанте заменя Диавара.

56′

Мухар пробва късмета си от далечна дистанция, но Патрисио спасява уверено.

53′

ЦСКА започва по-смелко второто полувреме и за сега действието се развива в половината на домакините.

50′

Опасен шут на Лам, който минава покрай вратата.

48′
Снимка 546808

Източник: Instagram/CSKA

47′

Това е първи гол за ЦСКА в историята в Рим. Пети пък е за Кери в Европа, с което той се изравнява с Али Соу и Тиаго по този показател.

46′

Ибаниес сменя Карсдорп.

46′

ВИЖТЕ КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ СЛЕД ПОЧИВКАТА.

45′

Начало на вторите 45 минути.

45′
Снимка 546809

45+3′

Край на първото полувреме.

45′

Шут на Мухар и след щастлив рикошет можеше да се стигне до гол, но само корнер. След втория гол домакините се поотдръпнаха и ЦСКА може да атакува.

38′

ГОЛ! 2:1 за Рома!

След поредната атака през дясната зона на "червената" защита, където играе Иван Турицов, гостите стигнаха до нов шанс и отново Шарауи я завъртя необеспокояван с вътрешен фалц.

30′

Удар на Пелегрини от опасна дистанция след фаул - рикошет в стената.

26′
Снимка 546797

Източник: Topsport.bg

25′

Шут на Вилдсхут от далечна дистанция, но право в ръцете на вратаря, който се бе пласирал добре.

25′

Гол за Рома!

Пелегрини овладя топката след дълго подаване и елегантно прехвърли Бусато. Страхотно насочен шут в горния ляв ъгъл на капитана.

23′

Авторитетна намеса на Матей, който чисти топката в наказателното поле след опасно центриране, което отново бе след пробив по левия фланг на Рома.

21′

Опасност пред вратата на Рома - добро центриране от ъглов удар, но двама играчи на българския отбор се разминаха пред погледа на Патрисио.

18′

Шанс за Рома!

Отново Ел Шарауи проби навътре от лявата зона и само намесата на Бусато спаси ЦСКА от изравняване.

15′

Опасна ситуация пред вратата на ЦСКА, Ел Шарауи нахлу, но в последния момент топката беше изчистена под носа му.

12′
Снимка 546802

10′

ГООООООООООООООООООЛ!!! КЕРИИИИИ!!!

ЦСКА повежда на "Олимпико"! Вилдсхут проби по лявото крило и добре успя да задържи топката, по този начин Кери се изтегли и нидерландецът му я даде на границата на наказателното поле. Кери добре си я поведе и навлезе, след което с топовната си левачка смълча домакините!

4′

Изстрел на Лам, който не сполучи и минава встрани.

2′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В СРЕЩАТА.

2′

Сериозна подкрепа от трибуните към футболистите на домакините. Феновете им също така освиркват мощно играчите на ЦСКА. В сектора с гостуващи привърженици има приятелска агитка от румънския Стяуа.

1′

Начало!

1. Руи Патрисио 1. Густаво Бусато
2. Рик Карсдроп 19. Иван Турицов
23. Джанлука Манчини 28. Пламен Гълъбов
6. Крис Смолинг 2. Юрген Матей (капитан)
77. Хенрих Мхитарян

Тази вечер от 22:00 часа ЦСКА гостува на Рома. Срещата на "Олимпико" е от груповата фаза на Лига на конференциите.

Двата отбора се срещнаха през миналия сезона в Лига Европа и "червените" се противопоставиха успешно на "вълците" - равенство в Рим и победа в София. Двубоят в Италия завърши 0:0. През декември в среща без значение за "джалоросите", ЦСКА стигна до успех с 3:1.

Жозе Моуриньо: Пожелавам на ЦСКА загуба и второто място в групата

"Стойчо Младенов е превъзходен треньор"

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА!

Треньорът на Рома Жозе Моуриньо обяви, че основната му цел е да спечели турнира, но се очаква да даде шанс за игра на голяма част от резервните си футболисти. Една от въпросителните пред наставника е дали защитникът Мараш Кумбула е възстановен от стомашните си проблеми. Ако не е, то в отбрана ще играе един измежду Манчини и Смолинг. Като ляв бек Калафиори ще бъде предпочетен пред Виня, докато отдясно ще играе Рейнолдс. В средата на терена до Кристанте ще е някой измежду Диавара и Вияр. Атаката ще води Шоморудов, а по крилата ще нападат Перес и Ел Шаарауи.

Стойчо Младенов продължава да изпитва сериозни кадрови проблеми. Те се задълбочиха след контузиите на Жеферсон и Юга. От стартовия състав ще липсват още Кох и Вион. Аут е и Бисмарк.

Пламен Гълъбов носи късмет на ЦСКА

"Армейците" не губят в Европа, когато е титуляр

Очаква се в полузащита да бъде преместен Томас Лам. Финландецът ще си партнира с Карло Мухар в средата на терена. В отбрана пък ще действа Пламен Гълъбов редом до Юрген Матей. За върха на атаката ще се избира между Ахмед Ахмедов и Калоян Кръстев.

С отбора за Рим пътува и послендото ново попълнение Карол Метс, но той няма права за турнира.

Стойчо Младенов: В такива мачове футболистите на ЦСКА могат да тръгнат по пътя на Стоичков