90+5′
Турнир: УЕФА Лига на конференциите Стадион: "Тумба", гр. Солун (Гърция) Зрители: 18 848
90+5′

КРАЙ НА МАЧА!

Левски отстрани ПАОК от Лигата на конференциите след 1:1 в мача-реванш

"Тумба" мълчи, а Левски лети! Безгрешният тим на Мъри довърши ПАОК и продължава в Лигата на конференциите

Нова златна страница от "Синята приказка"

90+3′

Цунами заменя Уелтън за оставащите минутка-две.

90+2′

Асен Митков влиза в игра за сметка на Билал Бари.

90+1′
Снимка 582379

Източник: startphoto.bg

90′

УЕЛТЪН! В самия край Левски можеше да достигне и до престижната победа на "Тумба". Уелтън остана абсолютно сам срещу Котарски, но ударът му по трева мина в близост до дясната греда.

87′

Ингасон е ядосан и получава жълт картон.

82′
Снимка 582392

81′

Левски прави първата си смяна. Роналдо напуска, а в игра се появява Анди Краев.

80′

ВТОРИ ИЗГОНЕН ОТ ПАОК! Четвъртфиналистът от миналогодишното издание в Лигата на конференциите ритуално се самоуби на "Тумба" с втори червен картон в 80-ата минута. Появилият се малко по-рано титулярен капитан на "двуглавите орли" Виериня, сътвори нарушение, след което недоволно засипа с псувни испанския съдия Сото Градо. Въпросният не му остана длъжен и го прати под душовете, с което направи задачата на Левски малко по-лека до края.

77′

Диего Бисесвар отправи отчаян изстрел от средно разстояние в 77-ата минута, който премина над горната греда на Михайлов.

76′

Филип Кръстев трябваше да се жертва за отбора и фаулира за картон гръцки опонент.

71′
Снимка 582394

70′

Билал Бари получава жълт картон при разразилото се меле заради червения картон на Аугусто.

68′

АУГУСТО Е ИЗГОНЕН! Отлична новина за Левски дойде в 68-ата минута, когато нервните домакини от ПАОК останаха с човек по-малко. Дъглас Аугусто влезе твърдо в краката на Уелтън, а реферът от Испания не се поколеба да му покаже втори жълт картон. Така селекцията на Стоилов трябваше да брани своята преднина срещу десетима "черно-бели".

67′

В игра за ПАОК влиза централният нападател Йоргос Куциас. Напуска защитникът Лирацис.

67′

Янис Каргас бива заменен от Швааб.

66′
Снимка 582395

64′

Последвалите минути след гола по-скоро бяха трудни психически, отколкото игрово. Левскарите не позволиха мачът да се провежда само в тяхното поле, а с идването на 64-ата минута дори получиха пряк свободен удар в своя полза. Георги Миланов завъртя добре кълбото, но с добра намеса изпъкна Котарски.

64′

Дъглас Аугусто получава официално предупреждение.

63′

Янис Каргас можеше само непозволено да спре откъсващия се Роналдо.

56′

ГОООЛ ЗА ПАОК! 1:1! ДАНТАШ! Неприятното за Левски се случи в 56-ата минута, когато ПАОК се съживи с изравнително попадение. Филип Кръстев финтира футболист на съперника, но пожела да стори същото и с Бисесвар. Опитният атакуващ състезател умело изрита топката от краката на №30 като това се превърна и в неочакван извеждащ пас за Тиаго Данташ. Останал сам срещу Николай Михайлов португалецът не сбърка за 1:1.

48′
Снимка 582391

47′

На полувремето Разван Луческу направи две смени за ПАОК. Първата от тях е свързана с появата на опитния Диего Бисесвар.

47′

В игра за гърцките домакини ще се появи и титулярният капитан Виериня. Напуска Рафа.

46′

Втората част стартира с много страст и от двата тима. ПАОК вече нямаше какво да губи и тръгна тотално в атака. Отговорът на Левски дойде с изстрел по земя на Филип Кръстев, който премина в близост до дясната греда на Котарски.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

44′

Левски извади късмет минута преди сигнала за почивка. Михайлов и Кордоба не се разбраха кой ще блокира пас по въздух за Нарей,  което позволи на нападателя да отправи изстрел по акробатичен начин. Кълбото обаче премина на безопасно разстояние от "синята" врата.

40′
Снимка 582381

39′

ПРЕТЕНЦИИ ЗА ДУЗПА! Отчаяните домакини поискаха дузпа в своя полза с идването на 39-ата минута. Патрик-Габриел Галчев блокира центриране с коляно, но след това топката се докосна и в неговата ръка. Въпреки това, главният съдия Сото Градо прецени, че няма достатъчно доводи, за да отсъди 11-метров наказателен удар.

32′

Определено голът на Левски подейства като леден душ за гърците, които дори и при тази ситуация трудно достигаха до каквото и да е било интересно пред Михайлов. Някакви мини шансове за "двуглавите орли" идваха след неразбирателства между Сонко и Петрис, но те винаги биваха компенсирани от чудесно пласирания Михайлов.

24′

ГООООЛ ЗА ЛЕВСКИ!! 0:1! РОНАЛДО! "Тумба" злокобно замлъкна в 24-ата минута, когато Левски отбеляза така бленувания откриващ гол в мача. Младият бранител на домакините Елефтериос Лирацис върна прекалено слабо към своя вратар, а за подобна грешка дебнеше бразилецът Роналдо. Новото попълнение на "сините" изпревари Котарски и с цялото спокойствие на света вкара в опразнената мрежа, за да отприщи яростния гняв на гръцките ултраси.

18′

УЕЛТЪН! Носителят на Купата на България отправи ясно послание към ПАОК в 18-ата минута. Тогава никой от "черно-бялата" отбрана не вярваше, че Жереми Петрис ще догони топка излизаща в аут и ще центрира опасно около дузпата. Вратарят на домакините Доминик Котарски излезе неразчетено и изби със сетни сили. От грешката му за жалост не успя да се възползва сюрпризираният от случилото се Уелтън.

17′
Снимка 582371

14′

Ясмин Куртич получава първия картон в мача заради реплики по адрес на главния съдия.

12′

В 12-ата минута Левски притесни сериозно набедения за фаворит тим, след като Билал Бари опита да се възползва от силно изчистена топка. Мароканецът влезе в битка с капитана на съперниците Ингасон, ала в стремежа си да се пребори за голова ситуация, №19 на "сините" направи фаул в атака.

9′

В следващите минути двата тима пробваха да се затруднят най-вече от статични положения. При всяко едно от тях обаче защитите на гърци и българи действаха безпогрешно.

Снимка 582372

2′

Атмосферата на стадион "Тумба" в Солун беше такава, за каквато говореха футболисти, фенове и журналисти през последните дни. Димки, факли и опиянени от страст фенове на "черно-белите". Въпреки това, Левски беше отборът, който се настани в половината на "двуглавите орли" от Север. "Сините" не се действаха твърдо и в центъра на терена, където Ван дер Каап и Филип Кръстев искаха да респектират креативния Андрия Живкович.

1′