Лудогорец претърпя катастрофална загуба в Дания. Българският шампион отстъпи с 1:7 от Нордселанд в мач от груповата фаза на Лигата на конференциите. Това е най-тежката загуба за "орлите" в Европа, а срещата днес се превърна в истински кошмар за тях.

Снимка 636724

Източник: startphoto.bg

Головете валяха един след друг, а възпитаниците на Ивайло Петев така и не успяваха да направят нищо, нито да противодействат на храбрите домакини. Още във 2-ата минута отсъдиха дузпа за Нордселанд след като Секо игра с ръка в наказателното поле. Маркус Ингвартсен бе точен от бялата точка за 1:0.

Снимка 636722

В 7-ата минута "орлите" също получиха право на дузпа след като грешникът Секо бе повален от съперник и съдията беше категоричен - 11-метров наказателен удар, който бе реализиран от Вердон.

Нордселанд - Лудогорец, 7:1, (Развой на срещата по минути)

Шампионите бяха безпомощни

Радостта на Лудогорец обаче бе твърде кратка. В 11-ата Падт не успя да овладее добре върната към него топка и я подари на дебнещия в непосредствена близост Осман, който се възползва отлично и вкара за 2:1.

Снимка 636728

В 31-ата минута след изпълнение на корнер, Йепе Тверсов скочи най-високо, засече с глава и насочи топката към далечния ъгъл, а Падт отново не успя да се намеси за 3:1.

Само две минути по-късно, Маркус Ингвартсен намери с хубав пас Бенямин Нигрен, който стреля бързо в средата на мрежата, оставайки вратаря безпомощен и правейки резултата 4:1.

През втората част резултатът набъбна още в полза на домакините. В 68-ата минута кошмарът за шампионите придоби все по-застрашителни размери. Осман навлезе в наказателното поле, като оправи остро подаване, а Сон легна на шпагат и за негово нещастие отклони топката в собствената си врата за 5:1.

Снимка 636726

В 74-ата минута Бенямин Нигрен овладя по елегентен начин добро подаване от страна на Мартин Фрезе и закова неспасяемо топката в десния ъгъл с удар от ръба на наказателното поле.В 86-ата минута Расмусен се възползва от нова грешка на "орлите" и направи срама за Лудогорец още по-голям.

Снимка 636723

Така Лудогорец ще трябва да продължи участието си в турнира и вече е на 3-ото място с 3 точки след победата на старта. В следващия мач, българският тим гостува на Фенербахче. Нордселанд е втори след убедителната победа днес.