Бодьо/Глимт поднесе сензацията на вечерта. Норвежците разбиха Рома с 6:1 у дома в третия кръг на груповата фаза на Лигата на конференциите.

В същата група е българския ЦСКА, който по-късно днес посреща Зоря (Луганск). След този мач Бодьо/Глимт повече групата с актив от 7 точки, а "вълците" са с 6 точки.

Старши треньорът на Рома Жозе Моуриньо бе дал почивка на титулярите си, но въпреки това, резултатът е повече от срамен за тим от ранга на италианския гранд.

ЦСКА - Зоря (Луганск), развой на срещата по минути

Спорно съдийство

Първото попадение падна в 8-ата минута чрез Ерик Ботхайм. В 20-ата минута Патрик Берг овладя с чудесно първо докосване пас на границата на пеналтерията и завъртя топката в левия ъгъл за 2:0.

Осем минути по-късно, "вълците" върнаха едно попадение след като Амаду Диавара, който демонстрира страхотен поглед и подаде към Карлес Перес, който от вътрешността на пеналтерията хладнокръвно оплете топката в долния ляв ъгъл за 2:1. В 52-ата минута, Ерик Ботхайм направи 3:1.

В 71-ата минута домакините вече докоснаха победата след като Ола Солбакен се разписа. Ерик Ботхайм отигра с висока топка към Амал Уилиям Пелегрино и направи 5:1.

Ерик Ботхайм направи шокът на Рома още по-голям, вкарвайки за 6:1 в 80-ата минута.

В следващия кръг Рома посреща Бодьо/Глимт на 4 ноември.