Ювентус постигна първа победа в Шампионска лига, след обрат от 0:1 до 3:2 при гостуването на Бодьо/Глимт от петия кръг на турнира.

Бодьо/Глимт поведе с 1:0 в 27-ата минута, когато след изпълнение на ъглов удар топката стигна до Оле Бломберг, който с глава отблизо не пропусна да вкара.

Ювентус успя да изравни резултата в 48-ата минута с гол на Лоис Опенда.

Фабио Мирети вкара втори гол за "бианконерите" в 54-ата минута, но ВАР се намеси и попадението не беше зачетено заради засада.

Ювентус осъществи пълен обрат в мача в 59-ата минута. Фабио Мирети асистира за попадението на Уестън МакКени.

Пет минути преди края съдията Дани Макели свири дузпа за Бодьо/Глимт, след като Хуан Кабал извърши много глупаво нарушение в наказателното поле на Ювентус. Наказателният удар бе реализиран от Сондре Фет в 87-ата минута и резултатът бе изравнен.

Кенан Йълдъз пое нещата в свой ръце в първата минута на добавеното време на двубоя и асистира на Джонатан Дейвид, който отблизо не пропусна да вкара за 3:2, което се оказа достатъчно на Ювентус да спечели мача.

В друг мач от Шампионска лига Славия Прага и Атлетик Билбао завършиха 0:0.

Манчестър Сити - Байер Леверкузен 0:2 в мач от Шампионската лига

Байер Леверкузен шамароса Манчестър Сити на "Етихад"!

Ето как се разви срещата