90+8′
Турнир: УЕФА Лига на конференциите Стадион: Градски стадион в Ловеч Зрители: 724
90+8′

КРАЙ НА МАЧА!

Апоел (Беер Шева) - Черно море 0:0 в квалификационен мач от Лигата на конференциите

Черно море пропусна да спечели надлъгването с Апоел (Беер Шева) в Ловеч

Нулево реми между двата тима, всичко ще се реши след седмица на "Хювефарма Арена"

90+6′

Живко Атанасов получава жълт картон.

90+5′
Снимка 676127

Източник: startphoto.bg

90+4′

Берк Бейхан влиза в игра, за да спечели малко време за своя тим. Напуска Мазир Сула.

81′

ШАНС ЗА ЧЕРНО МОРЕ! Девет минути преди последния съдийски сигнал, Черно море можеше да достигне до жадувания гол. Калкан центрира в британски стил към наказателното поле на Апоел, а острата топка се размина с купа от играчи. Това я направи невъзможна за спасяване и от Марсиано, но за жалост кълбото премина на сантиметри от горния ляв ъгъл.

80′
Снимка 676130

79′

Още една промяна за клуба от Израел. Тургеман ще бъде заменен от Захи Ахмад.

79′

Исмаил Иса приключва участието и в мача. Ще е заменен от Брено Тейшейра.

76′
Снимка 676123

74′

Начо Паис ще замени вече уморения Даниел Димов.

73′

Звездата на Апоел - Шай Елиас ще бъде заменен от Томес Юсефи.

72′

Промяна за символичните домакини. Дейнер Киньонес ще замени Гай Бадаш.

Снимка 676131

67′

ИСА! Черно море нямаше как да поиска по-добър шанс за гол в 67-ата минута, когато цялата варненска атака направи така, че един разсичащ пас да изведе Исмаил Иса сам срещу вратаря на Беер Шева. Ветеранът имаше достатъчно време, за да отправи най-добрия си изстрел, ала Марсиано го съкруши с фантастично спасяване. Жалко!

64′

Хатуел приключва участието си в мача, а на негово място ще видим младежкият национал на Израел - Амир Гана.

63′

Йоан Стоянов приключва участието си в мача, като ще бъде заменен от Елиел Перетц.

Снимка 676129

62′

ОПАСНОСТ! Всички обичащи Черно море изтръпнаха в 62-ата минута, когато Апоел (Беер Шева) беше много близо до откриването на резултата. Остро изпълнена топка от корнер профуча през купа от играчи, като трябваше само някой в "червено-бяло" да подложи главата си, за да бъдат вече евреите с преднина в тази международна битка.

60′

Апоел достигна до добра ситуация през втората част след точно час футбол в Ловеч. Гай Бадаш беше оставен непокрит, а изстрелът му бе уловен хладнокръвно от Пламен Илиев.

51′
Снимка 676104

50′

Малко, след като се появи в игра. Андреяс Калкан получава жълт картон.

47′

Андреяс Калкан ще бъде алтернативата на юношата Николай Златев, който игра през първата част.

46′
Снимка 676103

46′

На полувремето Илиан Илиев предприе рокади по фланговете, където първият се появил беше Асен Дончев. На терена за втората част не излезе Дуду.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

43′
Снимка 676102

39′

ДОБРИ МИНУТИ ЗА "МОРЯЦИТЕ"! Черно море беше изключително търпелив, когато ставаше въпрос за изграждане на своите контраатаки. В 39-ата минута "зелено-белите" организираха отлична акция, при която Сула и Васил Панайотов размениха подавания. В крайна сметка острото подаване към Иса бе пресечено от защитник на Апоел. Няколко секунди по-късно, нападателят на варненци отново имаше възможност за нещо повече, но Марсиано излезе навреме, за да блокира извеждащото подаване към бившия български национал.

33′

Исмаил Иса получава първия жълт картон в мача.

30′
Снимка 676101

27′

Черно море трябваше да се отбранява при изсипана топка от фаул, след която настана сериозно меле пред вратата на "моряците". Главният съдия от Казахстан обаче прекрати напрежението заради нарушение в атака на израелтяните.

19′

Символичните домакини от Беер Шева направиха няколко опасни центрирания след корнер, при които Пламен Илиев трябваше да бъде много внимателен, за да не сътвори грешка в опасна зона от наказателното си поле.

16′
Снимка 676099

13′

Българският национал - Йоан Стоянов, който е сред водещите футболисти на Апоел, изненадваше с позицията си на терена. Йони биваше използван като №10 и умело разпределяше атаките на своя тим. При една от тях Елдер Лопеш получи пас вляво, но последвалото му остро подаване около точката на дузпата беше избито от Дробаров.

6′

Исмаил Иса опита да отправи послание за евреите, след като в шестата минута направи добър пробив през центъра на терена. На опитния нападател не му достигна скорост, за да шутира по посока вратата на Марсиано.

Снимка 676100

2′

ГРЕДА ЗА АПОЕЛ! Макар и в Ловеч, двубоят от втория предварителен кръг на Лигата на конференциите стартира с домакински натиск на Апоел. Не бяха изминали и 55 секунди, когато селекцията на Ран Козук беше изключително близо до откриващото попадение. Роей Гордана отправи силен удар от границата на наказателното поле, който бе отразен с мъка от Пламен Илиев. За ужас на "моряците", на позиция за голова добавка се оказа Ротем Хатуел, който незнайно как запрати кълбото единствено в гредата. Но и това не бе всичко! Беер Шева получи още един, трети шанс за попадение, но самоотвержено на пътя на топката застана Влатко Дробаров.

1′

91. Велислав Василев

Серебърният медалист от миналия сезон в Първа лига - Черно море се завръща в европейските клубни турири след девет години пауза. "Моряците" се изправят срещу състава на Апоел (Беер Шева) в двубой от втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите.  Преди по-малко от година евреите бяха отстранени в същата фаза на турнира от друг български отбор - Левски.   Мачът в Ловеч започва в 20:00 часа, а главен съдия ще бъде Данияр Саки от Казахстан.

За последно варненският тим имаше възможност за изява на международна сцена през сезон 2015/2016, когато отпадна от Динамо (Минск)  в Лига Европа след общ резултат 1:5. Сега Черно море има нов шанс за по-добро класиране и представяне в Европа.

След прекрасния сезон, който варненци направиха, и спечелените сребърни медали сега феновете със сигурност ще очакват добро представяне в Лигата на конференциите. Положителен е и фактът, че Апоел (Беер Шева) е лишен от правото на домакинство заради военната обстановка в Израел. Именно поради тази причина те ще домакинстват на стадиона в Ловеч, което със сигурност е в бонус за родния тим.

Иначе Черно море вече изигра един официален мач. В първия кръг на efbet Лига "моряците" направиха 0:0 с друг представител на България в Лигата на конференциите - ФК ЦСКА 1948.

Това ще бъде първи официален мач за Апоел през сезона, тъй като шампионатът в Израел все още не започнал. През изминалата кампания отборът завърши на трето място след съставите на Макаби (Тел Авив) и Макаби (Хайфа).

Изпълнителният директор на Черно море: В евротурнирите няма леки съперници