Отборите на Апоел (Беер Шева) и Черно море завършиха 0:0 в първи двубой от втория предварителен кръг в турнира Лигата на конференциите. Срещата се игра в Ловеч заради забрана от УЕФА клубовете от Израел да домакинстват в своята родина.

Българският вицешампион се представи повече от достойно при завръщането си на европейската футболна сцена. Селекцията на Илиан Илиев имаше колебание в дефанзивните си действия единствено в началните секунди на мача, когато символичните домакини удариха греда. "Зелено-белите" дочакаха търпеливо своите шансове и бяха близо до заслужена победа след почивката. Най-чистото положение за варненци пропиля Исмаил Иса, който не съумя да реализира сам срещу стража Марсиано.

Снимка 676099

Източник: startphoto.bg

Така Черно море съхрани отлични шансове за отстраняването на Апоел (Беер Шева), а реваншът между двата тима е след седмица и ще се играе на "Хювефарма Арена" в Разград.

Макар и в Ловеч, двубоят от втория предварителен кръг на Лигата на конференциите стартира с домакински натиск на Апоел. Не бяха изминали и 55 секунди, когато селекцията на Ран Козук беше изключително близо до откриващото попадение. Роей Гордана отправи силен удар от границата на наказателното поле, който бе отразен с мъка от Пламен Илиев. За ужас на "моряците", на позиция за голова добавка се оказа Ротем Хатуел, който незнайно как запрати кълбото единствено в гредата. Но и това не бе всичко! Беер Шева получи още един, трети шанс за попадение, но самоотвержено на пътя на топката застана Влатко Дробаров.

Исмаил Иса опита да отправи послание за евреите, след като в шестата минута направи добър пробив през центъра на терена. На опитния нападател не му достигна скорост, за да шутира по посока вратата на Марсиано.

Българският национал - Йоан Стоянов, който е сред водещите футболисти на Апоел, изненадваше с позицията си на терена. Йони биваше използван като №10 и умело разпределяше атаките на своя тим. При една от тях Елдер Лопеш получи пас вляво, но последвалото му остро подаване около точката на дузпата беше избито от Дробаров.

Снимка 676094

Символичните домакини от Беер Шева направиха няколко опасни центрирания след корнер, при които Пламен Илиев трябваше да бъде много внимателен, за да не сътвори грешка в опасна зона от наказателното си поле.

Черно море беше изключително търпелив, когато ставаше въпрос за изграждане на своите контраатаки. В 39-ата минута "зелено-белите" организираха отлична акция, при която Сула и Васил Панайотов размениха подавания. В крайна сметка острото подаване към Иса бе пресечено от защитник на Апоел. Няколко секунди по-късно, нападателят на варненци отново имаше възможност за нещо повече, но Марсиано излезе навреме, за да блокира извеждащото подаване към бившия български национал.

Черно море трябваше да се отбранява при изсипана топка от фаул, след която настана сериозно меле пред вратата на "моряците". Главният съдия от Казахстан обаче прекрати напрежението заради нарушение в атака на израелтяните.

Снимка 676101

На почивката Илиан Илиев реши да внесе свежест по двата си фланга, включвайки в игра Асен Дончев и Андреяс Калкан. За втората част пък не излязоха Николай Златев и Дуду.

Апоел достигна до добра ситуация през втората част след точно час футбол в Ловеч. Гай Бадаш беше оставен непокрит, а изстрелът му бе уловен хладнокръвно от Пламен Илиев.

Всички обичащи Черно море изтръпнаха в 62-ата минута, когато Апоел (Беер Шева) беше много близо до откриването на резултата. Остро изпълнена топка от корнер профуча през купа от играчи, като трябваше само някой в "червено-бяло" да подложи главата си, за да бъдат вече евреите с преднина в тази международна битка..

Снимка 676102

Черно море нямаше как да поиска по-добър шанс за гол в 67-ата минута, когато цялата варненска атака направи така, че един разсичащ пас да изведе Исмаил Иса сам срещу вратаря на Беер Шева. Ветеранът имаше достатъчно време, за да отправи най-добрия си изстрел, ала Марсиано го съкруши с фантастично спасяване.

Девет минути преди последния съдийски сигнал, Черно море можеше да достигне до жадувания гол. Калкан центрира в британски стил към наказателното поле на Апоел, а острата топка се размина с купа от играчи. Това я направи невъзможна за спасяване и от Марсиано, но за жалост кълбото премина на сантиметри от горния ляв ъгъл.

Снимка 676104

До края Черно море държа опонента си далеч от вратаря Илиев и по този начин положи основите на едно потенциално елиминиране на израелтяните от Лигата на конференциите.